Shadow

Shadow pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Nasza psia uczennica ładnie się uczyła, dzielnie ćwiczyła i z coraz większym skupieniem czekała na następne ćwiczenia 🙂 I wszystko w towarzystwie swojego psiego nauczyciela Mufasy, który już stokroć mniej był napadany przez młodą.

 

 

Nadrabiamy zaległości. 🙂
Bo to było już trochę dawno temu 🙂

 

Ukochana właścicielka psiej dziewczynki jak zawsze bardzo dzielnie z nią pracowała na zajęciach i tutaj mieliśmy pierwsze sukcesy, że malutka potrafiła w spokoju wysiedzieć przy innym psie, co wcześniej byłoby niewykonalne. Oczywiście ogromna zasługa Roxulki, która bardzo ładnie pomagała w nauce Shadow i uczyła ją poprawnych psich zachowań 🙂 W “domku” LikeDog poprzez zapodanie umiejętnych ćwiczeń pracowaliśmy nad zwiększeniem pewności siebie, zdolności węchowych i koncentracji.

 

 

Jak zawsze ukochany właściciel psiej dziewczynki bardzo dzielnie z nią ćwiczył.

 

Na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko-przeszkodach skupiliśmy się na ćwiczeniach ruchowych, które oprócz wielu zalet pomagają nam w zwiększeniu koncentracji.

 

 

Trochę jeszcze raz i co jakiś czas o naszej pracy w pism Collegu LikeDog 🙂
Shadow pod opieką ekipy LikeDog.

 

Jak już wiadomo, pracujemy z psiakami w całkiem inny sposób, inowatorski i najważniejsze, co uwzględniamy to emocje i samopoczucie psa. Nie uznajemy w psim Collegu żadnej przemocy względem psów i przez to nie dogadujemy się z wieloma jeszcze właścicielami, którzy niestety “kochają” pastwić się na wszelkie sposoby nad swoimi psami. Tutaj nie zmuszamy, nie tresujemy, a w mądry sposób przygotowujemy psy do radzenia sobie w codziennym życiu. I powodujemy, że mogą być one psami, cieszyć się po psiemu z życia. Zależy nam bardzo, aby wydobyć z psów to co najlepsze i aby na dobre tory wrzucić myślenie właścicieli. W psim Collegu LikeDog dążymy do tego, aby nasi psi uczniowie byli psami myślącymi, socjalnymi i mądrymi i przede wszytkim mogli być sobą.

 

Na zdjęciach mamy też naszą małą psią uczennicę Shadow, która cały czas się ładnie uczy, a nadmienić trzeba, że przyszła do psiego Collegu jako bardzo mądry, ale bardzo charakterny i zaczepny maluch. Pisząc “zaczepny maluch” wcale nie mam na myśli szczenięcych zabaw, a psiaka, który już wie, jak “umiejętnie” wystartować do drugiego psa i go ugryźć. Shadow ma na szczęście bardzo mądrych właścicieli, którzy zdają sobie doskonale sprawę, jak mocno charakterną suczkę zakupili. Jej ukochani właściciele bardzo dzielnie z nią pracują i mądrze postępują, a teraz przy wprowadzaniu małej na prostą jest to wszystko bardzo ważne. Shadow zostawiona pod naszą opieką już coraz ładniej radziła sobie ze swoimi emocjami w towarzystwie innych psiaków. Ładnie z nimi ćwiczyła a potem w spokoju wypoczywała 🙂

 

 

Shadow pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza mała psia uczennica pierwszy raz została z nami i ładnie uczyła się psich zachowań w towarzystwie Roxulki i Mufasy. Wcześniej taka luźna interakcja byłaby niemożliwa, ponieważ mała kompletnie się nie kontrolowała, rzucała się na wszystko i wszystkich i gryzła. Dlatego wcześniej musiała być cały czas pod kontrolą i na smyczce a teraz już tak 🙂 Jak uda mi się znaleźć filmiki z początku w tym mnóstwie zdjęć i filmów w telefonie, to wrzucę, jak mała zachowywała się kiedyś.

 

 

Shadow.

 

Nasza mała psia uczennica uczyła się ładnie w “domku” LikeDog panować nad swoimi emocjami i nie atakować obiektów w ruchu, czyli na przykład szczotki. Malutka miała z tym duże problemy od samego początku, a teraz dzięki umiejętnej pracy i przede wszystkim dużemu zaangażowaniu ze strony ukochanych właścicieli te zachowania niepożądane zostają coraz bardziej w tyle.

 

 

Ukochana właścicielka psiej dziewczynki bardzo dzielnie pracowała z małą w psim Collegu.

 

Malutka od początku bardzo źle reagowała na wszelkie pojazdy w ruchu, ale jej ukochana właścicielka nad wszystkim czuwa na spacerach, a mała ładnie stopniowo uczy się u nas radzenia sobie ze swoimi emocjami w wieku sytuacjach. Najpierw podstawą było zapoznanie malutkiej z wieloma przeróżnymi rzeczami na specjalnie przygotowanym środowisku zróżnicowanym.

 

 

Ukochana właścicielka psiej dziewczynki bardzo dzielnie z nią pracuje.

 

Nasza mała jeszcze “pirania” zaczyna się uczyć, że nic nie da atakowanie i obszczekiwanie innych psów. Młoda na spacerze startuje do wszystkich. Dlatego poprzez umiejętne wzmacnianie przewodnika, uczymy małą, że przewodnik ma być najbardziej decyzyjną osobą. Przy resocjalizacji bardzo pomaga i uczy małą Roxulka.

 

 

Powolutku zaczynamy naukę 🙂

 

Nasza mała psia uczennica bardzo dzielnie ćwiczyła wraz ze swoją ukochaną i również dzielną właścicielką 🙂

 

 

Konsultacja behawioralna. Shadow.

 

Ukochana właścicielka psiej dziewczynki przyjechała wraz z nią na konsultację do psiego Collegu. Jak zawsze na konsultacji behawioralnej omawialiśmy mnóstwo ważnych spraw odnośnie malutkiej i zostały wprowadzone pierwsze wskazówki. Ukochana włascicielka chce jak najlepiej wychować i poprowadzić przez życie swojego charakternego malucha. Więc wszyscy biorą się do pracy, aby później cieszyć się z super efektów.