Szadi

Szadi pod opieką ekipy LikeDog 🙂
Spacer resocjalizacyjny w plenerze 😊

 

Nasza psia uczennica Szadi dzięki naukom w psim Collegu LikeDog coraz ładniej potrafi wyważyć się przy innych psiakach i coraz ładniej czyta i posługuje się poprawną psią komunikacją. Kiedyś taki widok jak na filmie był nie do pomyślenia, gdyż Szadi już na widok innego psa rzucała się. A teraz doszliśmy do takiego etapu, że Szadi spaceruje sobie na lekcji resocjalizacyjnej w plenerze w towarzystwie swojego psiego profesora Karmela, a w oddali wszystko obserwuje jej drugi psi Profesor Mufasa 😊

 

 

Szadi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Szadi od kiedy zaczęła nauki w psim Collegu LikeDog ogromnie się zmieniła. Wszystko to dzięki naszej pracy, pracy naszych stabilnych emocjonalnie psiaków, możliwości nauki w jedynym tak specjalistycznie wyposażonym miejscu do pracy z psiakami, ale i również dzięki ciężkiej pracy i dostosowywaniu się do wszystkiego o co prosiłyśmy właścicieli Szadi. Ukochani właściciele Szadi zawsze bardzo mocno kochali swoją psią dziewczynkę, to członek rodziny, dla którego zrobiliby wszystko, a po wiedzy, którą zdobyli w psim Collegu LikeDog kochają teraz swoją psią dziewczynkę jeszcze mądrzej nie popełniając już błędów, które odbijały się na zachowaniu Szadi. Błędy popełnia każdy, a u osób szczególnie wrażliwych i empatycznych najwięcej błędów w wychowaniu psiaka popełnianych jest właśnie z miłości.

 

 

Szadi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasi charakterni psi uczniowie Szadi i Major w przerwie pomiędzy sesjami rehabilitacyjnymi odpoczywają sobie spokojnie w swoim towarzystwie 😊 Nikt nikogo nie zaczepia, nikt na nikogo nie napada, każdy szanuje swoją przestrzeń 😊 Każda taka chwila odpoczynku jest również rewelacyjną nauką, która później przenosi się na codzienne życie naszych psich uczniów i ich właścicieli.

 

 

Szadi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Przed rozpoczęciem nauki w psim Collegu LikeDog nasza psia uczennica Szadi i psi uczeń Niko nie tolerowali widoku żadnego psa. Zarówno Niko jak i Szadi odrazu widząc psa przyjmowali postawę do ataku warcząc i pokazując zęby, spinając się przy tym bardzo mocno. Niko i Szadi w różnym czasie i niezależnie od siebie rozpoczęli w psim Collegu naukę. Nasi stabilni emocjonalnie psi profesorowie Mufasa, Karmelek, Roxulka 🖤 dzielnie pracowali nad odbudowaniem w psich uczniach poprawnej psiej komunikacji. Tak jak zawsze powtarzamy nasi psi uczniowie nie muszą kochać innych psów, ale rewelacyjnie jest w nauce dojść do etapu, gdzie tolerują się, potrafią ze sobą współpracować, spokojnie koło siebie przejść bez żadnych ataków, nadmiernych emocji i spięcia, jakie ciągle towarzyszyły im na początku nauki. A na filmie Szadi i Niko idą koło siebie na drugi plac szkoleniowy, aby tam oddać się naukom i zabawą, które bardzo lubią wyważając się ładnie w swoim towarzystwie 🤗

 

 

Szadi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza dumna psia uczennica Szadi przybyła na zajęcia do psiego Collegu LikeDog 🤗, aby pogłębiać swoją wiedzę i korzystać ze wszystkich przygotowanych psich atrakcji w psiej szkole, aby wyuczoną, zaspokojoną i wybawioną wrócić ze swoimi ukochanymi właścicielami do domku.

 

 

Szadi 🙂

 

Jak patrzę na teraźniejszą naszą psią uczennicę Szadinkę i to czy na żywo, jak jest na zajęciach, czy też na zdjęciach, moje serce się ogromnie raduje widząc tę wspaniałą i mądrą psią damę 😍, w jaką się Szadi przeistoczyła w ciągu ostatnich kilku miesięcy. I przede wszystkim bardzo dumną psią damę 😍 Kiedy ta psia dziewczynka przyjechała ze swoimi ukochanymi właścicielami na konsultację behawioralną do psiego Collegu, miała dość dużo ze sobą problemów, ale nasza praca i praca jej ukochanych właścicieli, a przede wszystkim ich bardzo mądre podejście do tego wszystkiego zrobiły swoje 💪 Nie powiem, początki były bardzo trudne, musiałam wprowadzić mnóstwo zmian, ukochani właściciele musieli dużo poukładać sobie w głowie zrozumieć i zaakceptować wiele rzeczy.

 

No ale trafiło na ludzi bardzo mądrych, więc nie było w tym temacie żadnych problemów 🙂 Szadinka jest jeszcze w trakcie procesu resocjalizacji, ale ukochani właściciele już nie muszą się tak restrykcyjnie trzymać wszystkiego, jak na początku 😉 Na pewno ta psia dziewczynka została zrozumiana i jest bardzo, ale to bardzo mocno kochana przez swoich ukochanych właścicieli 😍 Bo o to właśnie chodzi, aby najpierw zrozumieć swojego psiaka, a później umiejętnie mu pomóc 🤓 Na pierwszym zdjęciu które jest własnością ukochanych właścicieli psiej dziewczynki teraźniejsza Szadinka, a na drugim Szadi z konsultacji behawioralnej w “domku” LikeDog.

 

 

Szadi pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Nasza psia uczennica Szadi jeszcze jakiś czas temu nie umiała się kompletnie komunikować z innymi psami. Od razu startowała i prowokowała do ataku. Nasze psiaki stopniowo i wytrwale uczyły naszą psią uczennicę poprawnej psiej komunikacji. Bardzo dużo zrobiła nasza niestety już nie żyjąca Roxulka 😓 Teraz Szadi rewelacyjnie się czuje w towarzystwie swoich psich nauczycieli Mufasy i Karmela, z którymi dzielnie się uczy 🙂

 

 

Szadi pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

A na filmiku wszyscy w szoku 😉😁 i to nie jest szok spowodowany działaniem kosiarki ☝️, gdyż naszym psim uczniom i uczennicom takie przedmioty w życiu codziennym nie są straszne, wiedzą, że nie trzeba się ich bać i nie należy ich atakować ☝️ Na filmiku wszyscy w szoku, że Szadi nie rzuca się i nie atakuje. Nasza Szadi również w szoku, że żadnen z psiaków nie zwraca na nią uwagi. 😁 Życie toczy się w pełni – kosiareczka działa, Karmelek coś sobie wyszukuje, Mufasek jak to Mufasek czujne obserwuje, a nasza psia uczennica Szadinka bardzo ładnie uczy się panowania nad swoimi emocjami w towarzystwie innych psiaków i wśród wielu bodźców. A radzi już sobie teraz rewelacyjnie.

 

 

Szadi pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Zmęczone, ale też bardzo szczęśliwe i zadowolone, czyli moja psia uczennica Szadi i jej behawiorystka po zajęciach 🙂 Czyli Szadi i ja 😃 Cudownie się zmienia ta super psia dziewczynka. Bardzo teraz myśli, analizuje i pięknie współpracuje z człowiekiem. No i ta duma, na której wydobyciu zależy mi u każdego mojego psiego ucznia. Najpierw miałyśmy dość pracy, a później było przytulanie, głaskanie i mizanie 😍 Tak, tak 🙂 Dopiero kiedy moja psia uczennica została do tego umiejętnie przygotowana i kiedy sama mi pokazała, że tego chce, przyszedł czas na pieszczoty 🙂

 

 

Szadi pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Bardzo ważne są przed rozpoczęciem procesu resocjalizacji, bądź później już w trakcie jego trwania przeprowadzone przez nas w warunkach kontrolowanych różnego rodzaju, w zależności od potrzeb symulacje. Często na początku, kiedy właściciele trafiają do psiego Collegu mają całkowicie inny, często bardzo mocno przekłamany obraz o swoich psach i ich zachowaniach. Najczęściej taki obraz wynika z niewiedzy właściciela i to nie jest nic złego, bo po to ten właściciel zjawia się u nas, aby się pewnych rzeczy nauczyć. Ale jeżeli widzimy, że dany pies może w życiu codziennym stanowić w pewnych sytuacjach zagrożenie, to należy takiego właściciela jak najszybciej uświadomić co do tego, aby uniknąć tragedii.

 

Na filmie widać bokserkę Szadi oraz amstafkę Bipi. Szadi po wypracowaniu innych problemów, z którymi właściciele zgłosili się do nas na konsultacji, poszła już o krok dalej i zaczęła zostawać pod naszą opieką, aby uczyć się od naszych stabilnych emocjonalnie psiaków poprawnych psich zachowań i wychodzi jej to coraz lepiej. Szadi nie musi kochać wszystkich psów, ale jeszcze kiedyś podczas takiej symulacji kompletnie nie pomyślałaby nad tym co robi i bezsensu doskoczyłaby do bramki próbując wejść w zadyme z drugim psem, potem mogłaby się z nadmiaru emocji przekierować na smycz, a od smyczy było już bardzo blisko do ręki człowieka. Szadi występuje tutaj w roli bardzo silnej suczki, ale suczki która już w miarę dobrze panuje nad swoimi emocjami i poprzez poprawne użycie psich sygnałów potrafi zakomunikować drugiemu psu jakie ma zamiary.

 

Tutaj skupiamy się nad Bipi. Ukochane właścicielki Bipi były przekonane, że Bipi “podciąga” je pod inne psy, bo bardzo je lubi i chce się z nimi bawić. Obserwując zachowanie Bipi to podchodzenie do innych psów musiało udawać się właścicielkom na przysłowiowym farcie. Właścicielki Bipi kompletnie nie odczytywały poprawnie jej sygnałów. Widać na filmie jak Bipi przy drugim silnym psie sztywnieje, ciągle utrzymuje kontakt wzrokowy, czyli inaczej rzecz ujmując wgapia się w drugiego psa, co nie jest fajne, warczy i próbuję postawą przestraszyć Szadi, przy wszystkim machając ogonkiem, co właścicielki odbierały jako przyjazne zamiary. Szadi bardzo ładnie postawą próbuje poradzić sobie i przestawić Bipi jednocześnie bardzo umiejętnie odwraca od niej głowę pokazując jej w ten sposób, że chce uniknąć konfliktu. Szadi bardzo ładnie szuka wsparcia w przewodniku spoglądając na niego i takie wsparcie otrzymuje, a w tym czasie pokierowana przez nas właścicielka Bipi zabiera ją z sytuacji, gdzie mamy bardzo duży sukces, gdyż Bipi nie przekierowała się na swoją właścicielkę, co w bardzo nieładny sposób robiła podczas konsultacji, kiedy nie radziła sobie ze swoimi emocjami.

 

Bardzo ważna nauka dla właścicielek Bipi, że ich suczka nie jest przyjaźnie nastawiona do każdego psa, a machający ogonek nie jest żadnym wyznacznikiem przyjaznych zamiarów. Tak jak zawsze powtarzamy i również tyczy się to Bipi – nie musi ona kochać wszystkich psów, ale trzeba będzie wypracować sobie wszystko tak, aby spokojnie potrafiła odejść z właścicielkami od “obiektu” w postaci drugiego psa i co ważne nie przekierowując swoich frustracji na osobę, która ją prowadzi w danym momencie, bądź na osoby stojące obok.

 

 

Szadi 🙂

 

Dla porównania wrzucam dwa zdjęcia naszej psiej uczennicy. To pierwsze na kanapie w “domku” LikeDog było zrobione podczas konsultacji behawioralnej parę miesięcy temu, na którą psia dziewczynka przyjechała wraz ze swoimi ukochanymi właścicielami, a drugie zdjęcie z domciu jakiś czas temu przesłał mi jej ukochany właściciel. Różnica w wyglądzie zewnętrznym jest niesamowita. A to pokazuje zawsze nam, że psia głowa wchodzi na prawidłowe tory.

 

Kiedy psia dziewczynka przyjechała do nas pierwszy raz, widać było że ma swój świat, była bardzo pobudzona, nie była na prawidłowym kontakcie ze swoimi ukochanymi właścicielami, nie myślała nad tym co robi, była bardzo chaotyczna, nerwowa, wykazująca zachowania agresywne do ludzi i psów i już dość mocno wchodziła w fiksację na punkcie wielu rzeczy, między innymi patyków i piłek. Jej postura cała w sobie była bardzo zapadnięta. Teraz to już całkowicie inna psia dama, co widać na tym pięknym zdjęciu z domu, gdzie siedzi dumnie 🙂 Bo o to właśnie chodzi nam w naszej pracy 😍

 

Przede wszystkim dążymy do tego i pracujemy nad tym, aby jak najlepiej pomóc psiakowi poradzić sobie ze swoimi problemami, uczymy ukochanych właścicieli, jak mądrze kochać swojego psiaka, jak prawidłowo go obserwować, jak “czytać” jego nowę ciała w danych sytuacjach, jak go rozumieć, jak mądrze wspierać, kiedy jest taka potrzeba. Podczas naszej pracy zależy nam, aby wzmocnić mądrze psa jak należy, aby wydobyć z niego, wszystko co najlepsze i przede wszystkim spowodować, aby wróciła i była w psie ta piękna psia duma. Ale to wszystko nie udałoby się tak do końca, gdyby nie wspaniała współpraca z ukochanymi właścicielami psiej dziewczynki, którzy bardzo sumienie pracowali i pracują nad wszystkim 😍 Tak jak na początku nadmieniłam, pierwsze zdjęcie jest z konsultacji w psim Collegu LikeDog. Drugie zdjęcie zrobione niedawno jest własnością ukochanego właściciela Szadi 🤗.

 

 

Szadi pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Nasza psia uczennica Szadi na spokojnie, pomalutku odkryła basen z kulkami a potem z pysznym smaczkami i w wielkim skupieniu podjęła wyszukiwanie. Przekopując się przez kulki w poszukiwaniu smaczków psiak nabiera pewności siebie, zwiększa swoje zdolności węchowe i poprawia koncentrację. Ale uwaga 👆 Nie każdy psiak może wykonywać takie ćwiczenie. Niektóre psiaki trzeba do tego przygotować, szczególnie te, które nie znają wielu powierzchni, mają problem z węszeniem i boją się widoku wielu rzeczy.

 

 

Poszukiwania zakończone sukcesem 🙂 Super zabawa i ćwiczenie. Naszej psiej uczennicy bardzo się to spodobało.

 

 

Coraz piękniejsza i dumna Szadi spokojna, myśląca wypoczywa sobie na działeczce przy swoich ukochanych właścicielach 🙂

 

Bo jak się zmienia psychika, wszystko na zewnątrz od razu pięknieje. Super widok 😍 Żadnego nakręcania się, bezsensownej bieganiny, tylko spokój, który jest tak ważny i potrzebny do prawidłowego funkcjonowania organizmu 🙂 – Film jest własnością ukochanych właścicieli Szadi 🤗

 

 

Cudownie, cudownie się na to patrzy 🙂

 

Spokojna, zrównoważona nasza psia uczennica Szadi na działeczce ze swoimi ukochanymi właścicielami, którzy uwielbiają to swoje cudowne miejsce. Tylko, że jeszcze kiedyś nikt nie mógł nic zrobić, bo Szadi ganiała jak zwariowana, rzucała się na wszystko i aby cokolwiek wykonać, a wiadomo, że aby było tak pięknie, to trzeba się napracować, jej ukochani właściciele musieli ją przywiązywać do czegoś, żeby nie zrobiła sobie, ani nikomu krzywdy w tym ferworze nadmiernych emocji. A teraz to wszystko tak pięknie się zmienia 🙂 Zresztą chyba już więcej nie mam co pisać, bo wszystko tłumaczy spokojny i ciepły głos narratora filmu 🙂 – Film jest własnością ukochanych właścicieli Szadi 🤗

 

 

Szadi pod opieką ekipy LikeDog.

 

Tak ładnie uczyła się w towarzystwie swoich psich nauczycieli nasza psia uczennica Szadi. Najpierw nauka na placach szkoleniowych a później wspólny wypoczynek w “domku” LikeDog , który jest również bardzo ważną nauką.

 

 

Szadi pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica Szadi bardzo ładnie wyjadała przepyszne smaczki w towarzystwie psiej nauczycielki Roxulki. Jeszcze kilka tygodni wstecz taki widok byłby niemożliwy i nie mamy tutaj na myśli wspólnego wyjadania, ale wystanie Szadi obok innego psa bez żadnego nakręcenia czy wybuchu. Teraz Szadi zaczyna być coraz bardziej opanowana, myśli nad tym co robi i coraz częściej odpuszcza niefajnie zachowania. Ale to wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie bardzo dobra współpraca ukochanych właścicieli psiej dziewczynki i dostosowywanie się do wszystkiego o co prosiłyśmy.

 

 

Szadi pod opieką ekipy LikeDog.
Powolutku posuwamy się do przodu małymi kroczkami.

 

Nasza psia uczennica Szadi najpierw ładnie ćwiczyła i się uczyła, a potem w towarzystwie psich nauczycieli Mufasy i Karmelito odpoczywała w “domku” LikeDog, co również było nauką, ponieważ Szadi bardzo ładnie się wyważała, nikogo nie chciała atakować i dzielnie radziła sobie ze swoimi emocjami. Sama też była pod dużym wrażeniem i kiedy już ta nasza psia uczennica stała się spokojniejsza, to więcej rzeczy do niej dociera i na nowo widzi otaczający ją świat.

 

 

Szadi pod opieką ekipy LikeDog.

 

Film nr 1.

Nasza psia uczennica Szadi miała dość duże problemy, jeżeli chodzi o prawidłowe kontakty z innymi psami. I nie chodzi o to, że psia dziewczynka ma wszystkie psy “kochać”, ale żeby umiała w miarę możliwości poradzić sobie ze swoimi emocjami w towarzystwie innych psów, żeby ich nie atakowała i aby spokojnie podążyła za swoim przewodnikiem zabrana z niekomfortowej sytuacji. Już pierwszą pracę zaczęli wykonywać nasi psi nauczyciele : Roxulka i Mufasa, a teraz nasza psia uczennica zapznawała się z widokiem naszego psiego ucznia Binia, który notabene nie znosił kiedyś żadnego psa i do każdego się rzucał. Widać było, że nasza psia uczennica była zdziwiona, a Binio nie chciał podejść i się wycofał. W celach bezpieczeństwa nasza psia uczennica miała założony kaganiec.

 

 

Film nr 2.

Tutaj po jakimś czasie nasz psi uczeń Binio odważył się podejść do naszej psiej uczennicy Szadi. Szadi była cały czas na wpatrywaniu. Psiaki przez chwilkę się mierzyły wzrokowo, Szadi przez chwilę zesztywniała, ale wytrzymała. Jak już chciała zrzucić kaganiec, nastąpiło odejście z sytuacji.

 

 

Szadi.

 

Szadi miała ogromne problemy ze swoimi emocjami i mocno nakręcała się na wszystko, szczególnie na działce, kiedy jej ukochani właściciele chcieli cokolwiek zrobić. Dla wszystkich taka sytuacja była bardzo męcząca, bo nic nie można było zrobić przy rzucajacej się Szadi a i ona sama też niepotrzebnie bardzo się “spalała”, nakręcała i takie zachowanie bardzo ją wyniszczało psychicznie i fizycznie. Szadi jest stopniowo odczulana na wszystko i bardzo ładnie zaczęła reagować na słowo “nie”, którego była uczona w sposób humanitarny. Co można zobaczyć na filmie, kiedy się nakręciła na węża ogrodowego i jak ładnie odpuszcza, kiedy jej ukochany właściciel mówi do niej: “nie”.
— Film jest własnością ukochanych właścicieli Szadi 🤗

 

 

Szadi pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Po pierwszych ćwiczeniach na drugim placu szkoleniowym nasza psia uczennica Szadi miała okazję poznać nową, obcą osobę dla niej, która przyszła do psiego Collegu i bardzo ładnie się zachowała i ze wszystkim wyważyła. Nie było żadnego szczekania, rzucania się, gryzienia, nic.

 

 

Szadi pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Film nr 1.

Nasza psia uczennica Szadi miała duży kłopot z radzeniem sobie ze swoimi emocjami podczas wielu czynności, które wykonywali jej ukochani właściciele na działce. Szadi doskakiwała do wszystkiego i nie można było nic przy niej zrobić. A teraz ta psia dziewczynka przechodzi poszczególne etapy resocjalizacji i bardzo ładnie się zmienia.

 

 

Film nr 2.

Tutaj pracowaliśmy z naszą psią uczennicą nad tym, aby dawała sobie radę ze swoimi emocjami, kiedy używa się łopatę i Szadi bardzo ładnie dała sobie ze wszystkim radę. Widać było, że się wyważała, ale ani razu na nic nam się nie rzuciła, ani nie doskakiwała do niczego. Rewelacyjne postępy robi ta nasza psia uczennica 🙂

 

 

No i takie widoki spokojnej naszej psiej uczennicy Szadi
na działeczce ze swoimi ukochanymi właścicielami są rewelacją 🙂

 

Coraz więcej rzeczy można porobić w spokoju, nie trzeba Szadi na ten czas przywiązywać, żeby się nie rzucała. Taki spokojny stan umysłu jest zarówno bardzo dobry dla psiej dziewczynki, jak i jej ukochanych właścicieli. Nie ma w tym nic fajnego, jak mamy mocno nakręconego i rzucającego się na wszystko psiaka. I ten piękny, ciepły głos narratora 🙂 — Filmik jest własnością ukochanych właścicieli Szadi 🤗

 

 

Dzięki mądrze przemyślanej i sumiennej pracy i dużemu zaangażowaniu ukochanych właścicieli
psiej dziewczynki zaczynamy mieć teraz oto takie super efekty.

 

Jeszcze jakiś czas temu Szadi rzucała się na wszelkie grabie, haczkę, na lejącą się wodę. Nic nie było można zrobić przy psiej dziewczynce, co było dla ukochanych właścicieli bardzo uciążliwe i nieprzyjemne. Do tego Szadi nakręcała się i biegała bezmyślnie po działce. Ale to już wszystko powoli zaczyna być przeszłością 🙂 Nasza psia uczennica robi się coraz bardziej myśląca, opanowana i spokojna 🙂 A z takim psiakiem o stokroć lepiej się żyje i takiemu psiakowi też o stokroć się lepiej żyje 👈 — Film jest własnością ukochanych właścicieli Szadi 🤗

 

 

Szadi pod opieką ekipy LikeDog.

 

Film nr 1.

Nasza psia uczennica Szadi ma w sobie dość niekontrolowane, gwałtowne wybuchy złości i nie radzi sobie jeszcze w wielu sytuacjach ze swoimi emocjami. Ale już pomalutku idziemy do przodu. Jeszcze jakiś czas temu Szadi nie można było utrzymać w towarzystwie innego psa, ale to już powoli się zmienia. Wiadomym jest, że psia dziewczynka nie będzie “kochała” wszystkich psów i nie musi, ale musi być na tyle przygotowana, aby spokojnie odchodziła ze swoimi właścicielami z wielu sytacji. Na filmie widać, jak jeszcze Szadi poniosło widząc tarzającą się Roxulkę.

 

 

Film nr 2.

Po sesji ćwiczeń na drugim placu szkoleniowym chwila na spokojnie wystanie i tutaj nasza psia uczennica już bardzo ładnie radziła sobie ze swoimi emocjami.

 

 

Film nr 3.

A tak ładnie nasza psia uczennica Szadi sobie odpoczywa po zajęciach na drugim placu szkoleniowym w towarzystwie Roxulki 😊

 

 

Szadi pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica bardzo ładnie i w dużym spokoju czekała w “domku” LikeDog na zadanie.

 

 

Film nr 1.
Nasza psia uczennica Szadi bardzo ładnie i w skupieniu czekała na zadanie w “domku” LikeDog. Później z dużym zainteresowaniem zaczęła wyszukiwanie smaczków. Szadi była już po wstępnych ćwiczeniach i mogliśmy przystąpić do wyszukiwania smaczków z tej oto zabawki, ale bardzo należy uważać wśród wielu psiaków, bowiem kiedy nie są do tego przygotowane i nie radzą sobie, popadają w dużą frustrację.

 

 

 

Film nr 2.

A już po następnych ćwiczeniach wyszukiwanie smaczków z zabawki zaczęło wychodzić psiej dziewczynce coraz lepiej i widać, że jej to przypasowało 🙂

 

 

Ukochani właściciele psiej dziewczynki bardzo dzielnie pracowali z nią na zajęciach.

 

W resocjalizacji Szadi pomagała nasza psia “profesorka” Roxulka.

 

 

Tak było jakiś czas temu.

 

Nasza psia uczennica Szadi jeszcze jakiś czas temu nie radziła sobie ze swoimi emocjami, co kończyło się szarpaniem smyczy, próbami doskakiwania do człowieka, a to dalej mogło iść w bardzo złym kierunku. Ale wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku, ponieważ psia dziewczynka bardzo ładnie się zmienia, co jest ogromną zasługą jej ukochanych właścicieli, którzy bardzo sumiennie z nią pracują i dostosowywują się do wszystkich zaleceń.

 

 

Ukochani właściciele psiej dziewczynki bardzo dzielnie z nią pracowali i ćwiczyli na zajęciach.

 

Stopniowo będziemy docierać do głowy psiej dziewczynki. Na razie w głowie Szadi mamy dominację mocnego buntu na wszystko. Musimy psią dziewczynkę nakierować na właściwie tory i nauczyć ją prawidłowego korzystania z psiego życia.

 

 

Szadi. Konsultacja behawioralna.

 

Ukochani właściciele psiej dziewczynki przyjechali wraz z nią na konsultację do psiego Collegu. Szadi jakiś czas temu doskoczyła do człowieka i jej właścicieli to zmartwiło. Właściciel też dowiedział się, że jeden psi chłopak z rodzeństwa też wykazuje zachowania agresywne i powstał strach. Ja myślę, że tutaj dużą nie taką “robotę” jak trzeba robią nadmierne i niepotrzebne emocje psiej dziewczynki. Suczka jest ciągle bardzo pobudzona i ma problemy z prawidłowym wyciszeniem się i opadnięciem z ogromnego nadmiaru emocji. Ale to stopniowo będziemy sobie wszystko sprawdzać.