Teo

Teo pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń dzielnie się uczył radzenia sobie ze swoimi emocjami w towarzystwie swojej psiej nauczycielki Mafry podczas ćwiczeń na pierwszym placu szkoleniowym.

 

 

Teo pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń już bardzo ładnie się zmienił pod wieloma względami, a teraz szlifujemy pracę nad umiejętnością radzenia sobie ze swoimi emocjami w towarzystwie innych psiaków. Teo już nie ma aż tak brzydkich wyskoków, jakie miał, ale podczas bliskiego spotkania jeszcze go nosi. Na zdjęciu zostało wychwycone, jak nasz psi uczeń nieładnie się wpatruje w Karmela i szuka prowokacji, a Karmel dzielnie stoi, wytrzymuje to nie ruszając się, jednak czuje niepewność, wiele go to kosztuje, a oblizanie się świadczy o uspokajaniu siebie i sytuacji. Teo posyłał najgorsze spojrzenia, ale już nie atakował, co jest w jego wypadku dużym sukcesem, a sukces ten zawdzięczamy przemyślanej nauce i mądrej współpracy wszystkich.

 

 

Teo pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń dzielnie pracował. Podczas symulacji spacerowej Teo uczył się radzić ze swoimi emocjami, starał się bardzo wyważać, a potem udaliśmy się do “domku” LikeDog, aby nasz psi uczeń na spokojnie ochłonął i odpoczął sobie wygodnie w ulubionym fotelu wszystkich.

 

 

Teo pod opieką ekipy LikeDog.

 

Tutaj mieliśmy dość ciężką i wymagającą maksymalnego skupienia interakcję, ale najważniejsze, że osiągnęliśmy fajne efekty. Nasi dwaj psi uczniowie, to dość charakterni psi chłopcy, zarówno adoptowany Teo, jak i dorastający Tofik, którzy jeszcze jakiś czas temu nie przebywaliby w swoim towarzystwie. I nie chodzi tutaj o to, że musieliby to robić, bądź darzyć się niewiadomo jaką sympatią, ale pewne zasady muszą być, które potem będą mocno pomagać w codziennym życiu. Psi uczniowie najpierw zaczęli być przygotowywani przez psią kadrę nauczycielską i uczeni do prawidłowego komunikowania się z innymi poprzez prawidłowe odczytywanie psich sygnałów. Kiedy jest w miarę przyjaźnie, to jest, a jak ktoś pokazuje że czegoś nie chce, to powinno to być respektowane. I tak właśnie podczas zajęć komunikowali się psi chłopcy, nie darzyli siebie wielką sympatią, bo nie muszą kompletnie, za to ładnie radzili sobie ze swoimi emocjami w swoim towarzystwie i respektowali wysyłane przez siebie sygnały.

 

 

Teo pod opieką ekipy LikeDog.

 

Filmik nr 1.
Nasz psi uczeń wcześniej nie miał dobrego nastawienia do innych psów, bardzo prowowokował, rzucał się, a przy tym było widać, że kompletnie nie panuje nad sobą i nie radzi sobie ze swoimi emocjami. Najpierw umiejętnie musieliśmy dotrzeć do głowy psiego chłopca, wyciszyć go, a potem zapoznać z wieloma elementami, rzeczami, różnymi zjawiskami, bo dużo rzeczy Teo nie znał. Teo jako ogromny szczęściarz, został adoptowany przez swoich teraźniejszych ukochanych właścicieli, którzy chcą dla swojego psiego chłopca jak najlepiej. Jednak nie jest znana przeszłość Teo i dlatego ze wszystkim każdy musi postępować bardzo umiejętnie. Wcześniej na widok innego psa w bliskiej odległości nasz psi uczeń dostawał szału, a jak już zaczął się zmieniać, coraz więcej rzeczy zaczęło do niego docierać, do pracy z Teo przystąpiła moja psia profesorka Mafra. Najpierw sprawdzaliśmy, jak Teo poradzi sobie na smyczy w towarzystwie Mafry, czy będzie się rzucał, szczekał po wcześniejszych przeprowadzonych ćwiczeniach “rozgrzewających” i nasz psi uczeń bardzo ładnie poradził sobie ze wszystkim, nie było żadnych nerwów, żadnej agresji. Było widać emocje. Podczas symulacji spacerowej, Mafra podchodzą do Teo, szybko zobaczyła, że psi chłopak jest bardzo silny i tutaj chciał stać się natarczywy, jednak na takie zachowania nie pozwaliśmy, aby Teo nie utrwalił sobie niepożądanych zachowań. Teo też uderzył Mafre łapą, ale nie chciał ugryźć, co wcześniej miał w zwyczaju. Mafra próbowała go przekierować na coś innego, ale przy stanie emocjonalnym to jeszcze za wcześnie, ale tak było dobrze, pamiętając, co potrafił zrobić psi chłopiec wcześniej. Poza tym Teo bardzo ładnie radził sobie na smyczy. No i idziemy do przodu.

 

 

Filmik nr 2.

Bardzo ładne poradzenie sobie naszego psiego ucznia z emocjami podczas sesji resocjalizacyjnej i bardzo ładne poradzenie sobie będąc na smyczy i ładne odejście z przewodnikiem.

 

 

Filmik nr 3.

Tutaj podczas symulacji robiliśmy prowokację tego, z czym niestety wielu właścicieli musi się użerać, czyli idziemy sobie z psiakiem na smyczy, a tutaj podbiega nam jakiś luzem puszczony pies. Akurat Mafra ma rewelacyjnie opanowaną psią komunikację i nie odzwierciedla często napotkanych kompletnie nic nie umiejących psów o brzydkich zamiarach, ale też przez takie coś uczymy naszych psich uczniów do umiejętnego radzenia sobie ze swoimi emocjami, oczywiście na ile się da podczas spotkań z intruzami. Już wcześniej przygotowywany Teo ładnie sobie poradził i bardzo ładnie współpracował z osobą uczącą.

 

 

Teo pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Teo dzięki ćwiczeniom na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko-przeszkodach, ma coraz lepszą świadomość swojego ciała, coraz lepiej radzi sobie z przestrzennością i zmianą powierzni.

 

 

Teo pod opieką ekipy LikeDog.

 

Symulacja spacerowa. Sprawdzaliśmy i pracowaliśmy tutaj nad wieloma aspektami, a każdy z psich uczniów uczył się czegoś innego. Nasz psi uczeń Teo uczył się radzenia sobie ze swoimi emocjami i nie atakowania, kiedy widzi w pobliżu innego psiaka. A Tofik uczył się radzenia sobie ze swoimi emocjami wśród wielu rozproszeń i dalej pracowaliśmy nad akceptacją smyczki podczas spaceru.

 

 

Teo pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Teo ćwiczy na drugim placu szkoleniowym swoją koordynację, skoczność, świadomość tylnych kończyn i koncentrację.

 

 

Teo pod opieką ekipy LikeDog.

 

Labisie podczas ćwiczeń. 🙂 Nasi psi uczniowie dzielnie ćwiczyli na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych przeszkodach. Oprócz bardzo ważnych ćwiczeń, wszyscy ładnie uczyli się radzić ze swoimi emocjami w swoim towarzystwie, co jest bardzo ważną i istotną nauką.

 

 

Teo pod opieką ekipy LikeDog.

 

Wszyscy dzielnie pracowali na pierwszym placu szkoleniowym, a potem psi uczniowie udali się na odpoczynek do “domku” LikeDog, ale przedtem jeszcze było wspólne i spokojne oczekiwanie na pyszne smaczki.

 

 

Teo pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowie Teo i Bejli bardzo ładnie i spokojnie spacerują w swoim towarzystwie. Teo rewelacyjnie wyważa się w obecności swojej nowo poznanej psiej koleżanki Bejlutki, która idealnie radzi sobie ze swoimi emocjami, nie nakręca się i nie chce “niekontrolowanie” spidować jak to kiedyś miało miejsce wyrywając przy tym ręce przewodnikowi. Teraz Bejlutka to już całkiem inna psia dziewczynka, która w większości sytuacji kontroluje swoje emocje, bardzo jest kontaktowa i myśląca 😊 U Teo mamy już bardzo duży sukces, dzięki wcześniejszej pracy psiej nauczycielki Mafry, że jest on w stanie w miarę spokojnie iść obok drugiego psiaka. 😊

 

 

Teo pod opieką ekipy LikeDog.

 

Symulacja spacerowa.
Podczas symulacji spacerowej sprawdzaliśmy reakcje naszego psiego ucznia na różne rzeczy. Teo na spokojnie będzie się wszystkiego uczył i zapoznawał z wieloma rzeczami i przede wszystkim będzie się uczył radzenia sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach.

 

 

Teo. Konsultacja behawioralna.

 

Teo to kolejny psi szczęściarz, został niedawno zaadoptowany przez swoich obecnych właścicieli. W niedalekim czasie po adopcji Teo zaczął wykazywać niepożądane zachowania, które bardzo utrudniają życie z nim na co dzień. Teo przeszedł już gdzieś kurs posłuszeństwa w grupie, z którego właściciele sami zrezygnowali, gdyż zaczął on tylko pogłębiać już występujące problemy. Jego ukochani właściciele postanowili poszukać profesjonalnej pomocy aby pomóc swojemu psiakowi i sobie i tak cała trójka trafiła do nas. Teo wykazuje bardzo duże zachowania agresywne w stosunku do innych psów. Psi chłopak ma bardzo duży problem z wystaniem, potrafi się nakręcić i ostro łapać za smycz. Teo ma bardzo zaburzony socjal, boi się wielu rzeczy i na wiele reaguje agresją, w dodatku przeraźliwie szczeka podczas jazdy samochodem. Rozpoczynamy z psim chłopcem pracę, aby wszystkim żyło się lepiej 😊