Toby

Toby pod opieką ekipy LikeDog.

 

Poprzez systematyczną, regularną, prowadzoną w dużym spokoju pracę mamy pierwsze postępy i psiak zaczyna współpracować po trochę z człowiekiem. W wypadku psa z tak dużymi problemami i żyjącego w swoim świecie, to duży postęp. I wstępnie przygotowujemy psiego ucznia do tego, aby do pracy z nim przystąpiła jego ukochana właścicielka, której dał już psi chłopak nieźle popalić.

 

 

Toby pod opieką ekipy LikeDog.

 

Musimy zachować mnóstwo spokoju i cierpliwości, jak i również konsekwencji w pracy z przeróżnymi psiakami, a raczej z ich przeróżnymi zachowaniami. Nigdy, ale to przenigdy nie wolno stosować jakiejkolwiek przemocy względem psa. Do psów, które poprzez przeróżne w życiu sytuacje stały się psami mocno zwariowanymi, niekontaktowymi, atakującymi, gryzącymi bardzo ciężko jest dotrzeć. Trzeba się bardzo mocno napocić, napracować i umiejętnie małymi krokami docierać do psiej psychiki. Pies, który szarpie smycz, który atakuje, który gryzie nie chce być zły. Nic nie da wyżywanie się na nim. Taki pies potrzebuje mądrej i fachowej pomocy. I nie tylko pies. Cierpi też na tym właściciel. Bo życie z takim psem należy do męczarni.

 

 

Nasze psiaki przygotowane do pracy z innymi psami bardzo nam pomagają w resocjalizacji naszych psich uczniów.

 

Muszą często bardzo dużo znieść, są bardzo zdziwione zachowaniem niezrównoważonych psów. Na filmiku widzimy, jak nasz psi uczeń bardzo dziwnie się zachowuje w stosunku do Mufasy. Jedno wielkie wariactwo i taki pies puszczony luzem wprowadza drugiego psa w ogłupienie, sam się przy tym w ogóle nie kontroluje. Zachowania, które stosuje Toby względem Mufasy są bardzo brzydkie dla drugiego psa i nigdy nie myślimy że takie coś jest jakąkolwiek formą zabawy.

 

 

Toby pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Patrząc na to jak ukochana właścicielka jest zmęczona niepożądanymi zachowaniami swojego psiego chłopca i jak między nimi nie ma dobrych relacji, żadnej prawidłowej więzi postanowiłam, co jest bardzo trafne w wielu przypadkach rozłączyć ten duet. Takie coś bardzo pomaga i psu jak i samemu właścicielowi. Jedna i druga strona musi odetchnąć i za sobą zatęsknić.

 

Toby na konsultacji, co zresztą potwierdziła mi rozmowa z jego właścicielką, uważa jak na razie swoją właścicielkę jako ciągły “podajnik” do podawania smaczków. Jeżeli nie dostanie, wścieka się mocno, wieczorami “poluje” na swoją właścicielkę, na spacerach szaleje, rzuca się na wszystko. Zdążył już ugryźć parę osób też.

 

Na drugim placu szkoleniowym w ograniczonej ilości zewnętrznych bodźców Kasia wprowadziła symulacje spaceru na normalnej smyczce i na szelkach, bo jeszcze trochę, gdyby pies chodziłby na cienkiej obroży i tak się szarpał, udusiłby się w końcu. Widać, jak psiak jest mocno wściekły, że musi coś zrobić bez ciągłego wymuszania smaczków. W ogóle nie chce współpracować z przewodnikiem, szarpie ze złości smycz i doskakuje żeby złapać człowieka.

 

Pamiętajmy, że takie sytuacje budzą dużo nerwów w człowieku, ale nigdy nie wolno karcić za to psa w jakikolwiek sposób. Poprzez umiejętną pracę, mnóstwo spokoju należy umiejętnie dotrzeć do głowy psiaka‼️ Każde zastraszanie psa, krzyczenie, bicie go, podduszanie, szarpanie, przyduszanie go do ziemi przyniesie tylko jeszcze gorsze skutki.

 

 

Toby. Konsultacja behawioralna.

 

Psi chłopak dał już nieźle popalić swojej ludzkiej rodzince. Jego ukochana właścicielka bardzo go kocha, ale jest też już bardzo zmęczona swoim psim chłopakiem. Toby na spacerach jest niemożliwy, goni wszystko co popadnie, rzuca się na wszystko, na przejeżdżające rowery, samochody, gryzie i szarpie smycz, rzuca się na domowników, a wręcz poluje. Ciągle szczeka, gania za cieniami, wymusza wszystko na swoich domownikach, co chce musi dostać, bardzo mocno wbija pazury w ludzi. Ukochana właścielka szukając pomocy dla swojego psiego chłopaka i również dla siebie, bo niewiadomo jak można kochać psa, to życie z takim psem nie jest fajne, trafiła najpierw na tradycyjną tresurę, jednak widząc, jak są tam psy traktowane i że przez takie coś nie pomoże się psu, na szczęście trafiła do psiego Collegu 🙂