Tofik

Tofik pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowie Bejli i Tofik po pierwszej serii ćwiczeń wracają z drugiego placu szkoleniowego do domku LikeDog na odpoczynek. 🤗 Jak zawsze psi uczniowie w swoim ulubionym psim Collegu dzielnie się uczyli, a przy tym doskonale bawili 🙂

 

 

Tofik pod opieką ekipy LikeDog.

 

Jak wiadomo w psim Collegu LikeDog uczymy naszych psich uczniów wszystkiego, co jest bardzo ważne w codziennym życiu, radzenia sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach, a takich sytuacji na codzień jest często bardzo dużo. Jak też wiadomo, u nas nie ma żadnych beznadziejnych tresur, które do niczego nie są psom potrzebne, a wręcz często powodują duże szody na zdrowiu psychicznym i fizycznym. Ktoś kto mądrze, racjonalnie, ale też empatycznie podchodzi do swojego psa, zastanawia się nad jego emocjami, wie że psy potrzebują zrozumienia, mądrego prowadzenia, mądrej miłości, bardzo mądrego wprowadzenia w psio-ludzki świat. Na pewno nie chcą być niezrozumiane, bezsensownie tresowane i nie chcą robić czegoś wbrew sobie, tylko niestety jak one mają o tym powiedzieć. I tutaj super, jak psiak trafia na takiego fajnego właściciela, a nie super, jak trafia na kogoś, kto kompletnie nie chce zrozumieć psiej psychiki i jedno co ma tylko w głowie, to na wszelkie sposoby “złamać” psychicznie swojego psa. Nasz psi uczeń Tofik na szczęście ma bardzo mądrą i super swoją ukochaną właścicielkę.

Na zajęciach w towarzystwie psiej profesorki Mafry i psiego profesora Mufasy nasz psi uczeń uczył się znoszenia pewnych mimik i dziwnych zachowań małych dzieci. Przygotowujemy do tego naszych psich uczniów, aby umieli sobie dać radę podczas dziwnych spojrzeń, dziwnych reakcji dziwnego dotyku, ale zawsze uczulamy i uczymy osoby dorosłe, aby sprawowały mądrą kontrolę nad relacjami : pies – dziecko i aby dzieci uczyć, że psy nie służą jako pluszaki, że nie należy ich męczyć, szarpać, a należy traktować je z szacunkiem. Wiadomym jest też, że nie zawsze da się na każdym kroku upilnować dziecko i właśnie taka nauka służy też do tego, aby psiak umiał sobie poradzić wtedy ze swoimi emocjami.

 

 

Tofik pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń dzielnie się uczy pod okiem psio-ludzkiej kadry nauczycielskiej w psim Collegu LikeDog. Tak jak sobie wszyscy założyli, tak się dzieje 🙂 Tofik bardzo ładnie się zmienia pod każdym względem. Myśli, obserwuje, coraz lepiej radzi sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach. Ludzka rodzinka psiego chłopca ma przy sobie super przygotowanego i cały czas przygotowywanego do radzenia ze swoimi emocjami na codzień psiaka. Nie ma w domu żadnego nadmiernego pobudzenia, żadnych niepożądanych zachowań, tylko wszyscy żyją sobie w spokoju, zrozumieniu i szacunku 🙂 I oto nam właśnie w naszej pracy chodzi, aby tak wszystko poprowadzić , żeby wszystkim żyło się super 🙂 Oczywiście musi być przy tym dużo współpracy ukochanych właścicieli, a w wypadku psiego chłopca tak właśnie mamy 🙂 Rewelacyjnie się patrzy na psiaka, który staje się dumny, opanowany, myślący, a przy tym zachowuje swój charakter.

 

 

Tofik pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowie bardzo ładnie ćwiczyli w swoim towarzystwie, przede wszystkim zgodnie razem wszyscy współpracowali, było miło i spokojnie 🙂 I tak powinno być 🙂

 

 

Tofik pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń dzielnie ćwiczył na pierwszym placu szkoleniowym pod okiem swojego psiego nauczyciela Mufasy.

 

 

Tofik pod opieką ekipy LikeDog.

 

Tutaj mieliśmy dość ciężką i wymagającą maksymalnego skupienia interakcję, ale najważniejsze, że osiągnęliśmy fajne efekty. Nasi dwaj psi uczniowie, to dość charakterni psi chłopcy, zarówno adoptowany Teo, jak i dorastający Tofik, którzy jeszcze jakiś czas temu nie przebywaliby w swoim towarzystwie. I nie chodzi tutaj o to, że musieliby to robić, bądź darzyć się niewiadomo jaką sympatią, ale pewne zasady muszą być, które potem będą mocno pomagać w codziennym życiu. Psi uczniowie najpierw zaczęli być przygotowywani przez psią kadrę nauczycielską i uczeni do prawidłowego komunikowania się z innymi poprzez prawidłowe odczytywanie psich sygnałów. Kiedy jest w miarę przyjaźnie, to jest, a jak ktoś pokazuje że czegoś nie chce, to powinno to być respektowane. I tak właśnie podczas zajęć komunikowali się psi chłopcy, nie darzyli siebie wielką sympatią, bo nie muszą kompletnie, za to ładnie radzili sobie ze swoimi emocjami w swoim towarzystwie i respektowali wysyłane przez siebie sygnały.

 

 

Tofik pod opieką ekipy LikeDog,

 

Nasz psi uczeń miał duży problem z pokonywaniem różnych powierzchni, ale stopniowo i na spokojnie pracowaliśmy i pracujemy nad polepszeniem koordynacji, pokonaniem strachu, a we wszystkim bardzo mocno wspierały Tofika jego psie nauczycielki Buszka i Mafra.

 

 

Tofik pod opieką ekipy LikeDog,

 

Nasz psi uczeń uczył się dzielnie na zajęciach i piękne się zmienia, a to wszystko jest zasługą ogromnej pracy psio-ludzkiej ekipy LikeDog i ukochanej właścicielki psiego chłopca. Na zdjęciu odpoczynek po ciężkiej pracy w towarzystwie odpoczywającej psiej profesorki Buszki ❤️

 

 

Tofik pod opieką ekipy LikeDog,

 

Grupa naszych psich uczniów bardzo ładnie w swoim towarzystwie uczyła się i ćwiczyła. A potem też wszyscy spokojni, wyważeni odpoczywali w “domku” LikeDog. No w końcu psi uczniowie psiego Collegu LikeDog.

 

 

Tofik pod opieką ekipy LikeDog,

 

Nasz psi uczeń Tofik dzielnie ćwiczył na drugim placu szkoleniowym ze swoją ukochaną ludzką rodzinką. Pracowaliśmy u Tofika nad poprawieniem koordynacji, koncentracji, świadomości tylniej części ciała. Cała rodzinka super ćwiczyła ze swoim psim chłopcem, a na szczególną pochwałę zasługuje najmłodszy właściciel Toficzka, który uczył się jak należy we wzajemnym szacunku i zaufaniu wychowywać swojego psiego przyjaciela 😊

 

 

Tofik pod opieką ekipy LikeDog,

 

Podczas przerwy w nauce, psi chłopcy fajnie się bawili i równocześnie ćwiczyli polepszając kondycję i koordynację w baseniku z kulkami.

 

 

Tofik pod opieką ekipy LikeDog,

 

Z naszym psim uczniem Tofikiem pracowaliśmy nad polepszeniem skupiania uwagi na przewodniku oraz wyważaniu swoich emocji w towarzystwie innego psiaka, w tym przypadku psiej koleżanki Toficzka – Texadki 😊

 

 

Tofik pod opieką ekipy LikeDog,

 

Nasi psi uczniowie bardzo dzielnie ćwiczyli,a kiedy przyszedł czas na odpoczynek, to każdy znalazł miejsce dla siebie w “domku” LikeDog. Nasz psi uczeń Mentos, to już całkiem inny psi chłopiec, niż kiedyś. Teraz to bardzo kontaktowy, myślący, ciekawy wszystkiego psiak, który miewa jeszcze wyskoki do niektórych psów, ale jest to już bardzo sporadyczne. Teraz Menti ma już grono fajnych psich koleżanek i kolegów. Toffik bardzo ładnie też się zmienia, a to dzięki regularnej i systematycznej nauce w psim Collegu, co jest bardzo ważną sprawą i fajnej współpracy z ukochaną właścicielką.

 

 

Tofik pod opieką ekipy LikeDog,

 

Najpierw było dużo nauki na pierwszym placu szkoleniowym, a potem nasi dwaj psi uczniowie udali się wraz z psią kadrą nauczycielską na wypoczynek do “domku” LikeDog. I tutaj mamy już znaczne sukcesy, ponieważ u psich chłopców nie było żadnego doskakiwania, przesadnego dziwnego skowytu, pobudzenia, za to ładnie zaczęli odpoczywać, a to wszystko jest ogromną zasługą psów uczących, które cierpliwe uczą Pumbe i Tofika poprawnych psich zachowań. Prawidłowy odpoczynek jest ogromnie ważny w życiu psa. Niestety mnóstwo psów nie potrafi prawidłowo odpoczywać, a przez to zaczynają mieć dużo problemów i stwarzać dużo problemów. Psy są wtedy nerwowe, pobudzone, agresywne, mają problem z koncentracją, z nauką, nie mogą sobie znaleźć miejsca, sprawiają wrażenie albo nieobecnych, albo, co często jest mylnie określane, że mają ADHD.

 

Dlatego my bardzo mocno stawiany w psim Collegu nacisk na prawidłową naukę życiową. Nie zajmujemy się bzdurami i nie znosimy tresury psów. My tutaj przygotowujemy te psiaki do radzenia sobie ze swoimi emocjami w codziennym życiu. Nie ma nic bardziej ważnego i istotnego w relacji: człowiek – pies, aby to wspólne życie układało się dobrze, poprawnie, w szacunku, bez strachu i w mądrej miłości. Co z tego, jeżeli nasz pies umiałby jakąś dziwną sztuczkę, a w życiu nie dałoby się z nim na codzień funkcjonować, bo nie został do wszystkiego poprawnie przygotowany.

 

Psi chłopcy też uczyli się poprawnego funkcjonowania w swoim towarzystwie, bo nie mieli w stosunku do sobie dobrych zamiarów, szczególnie Pumba, bo Tofik już coraz lepiej poznaje prawidłową psią komunikację, ale też działo się tak dlatego, że Pumba nie znał innych zachowań. I niestety tak ma wiele psiaków na początku, a jeszcze bardziej niestety ludzie się na tym nie znają i często pewne zachowania odbierają jako zabawy maluchów. A te psiaki się często poprawnie nie bawią, tylko pastwią się nad sobą i męczą, a potem to wszystko przenoszone jest do środowiska domowego i psy zaczynają podobnie brzydko postępować z ludźmi. Dlatego ja zawsze jestem bardzo przeciwna temu, co tak źle działa na psy, czyli ludzie puszczają razem parę psów i “hulaj dusza” i nie widzą, ile niedobrego dzieje się podczas takiego spotkania szczególnie ma to miejsce na wybiegach, albo pod nieadekwatnymi nazwami typu: “Psie przedszkole”. Małe, niestabilne emocjonalnie psiaki nic dobrego się od siebie nie nauczą, a tylko będą jeszcze bardziej pogłębiać swoje problemy. One najwięcej się uczą od specjistycznie przygotowanych i przygotowywanych do tego psów uczących. Tak jak właśnie mądrze się uczą Pumba i Tofik ☝️ Podczas zajęć psia kadra nauczycielska LikeDog wykonała jak zawsze ogrom pracy.

 

 

Tofik pod opieką ekipy LikeDog,

 

Podczas symulacji spacerowej sprawdzaliśmy zachowanie i reakcje psich uczniów. Zarówno nasz psi uczeń Mentos, jak i psi uczeń Tofik byli siebie bardzo ciekawi w danej sytuacji, bo w innej się już poznali. Była ciekawość i prezentowanie zachowań demonstracyjnych. Nasz psi uczeń Mentos bardzo już wyuczony przez psią kadrę nauczycielską ładnie odwracał głowę i pokazywał, że nie ma żadnych złych zamiarów. A młodszy Tofik był bardzo ciekawy, ale też bardzo szybko przyjmował różne pozycje i zachowania próbując zastraszyć Mentosa. Te zachowania były przerywane, aby Mentosowi dać wsparcie, a Tofik był uczony, że nie wolno w pewnych momentach brzydko się zachowywać. ‼️Nigdy nie podchodźmy ze swoim psem do innych obcych psów na smyczy, ani nie pozwalamy obcym psom i ludziom podchodzić do naszego psa‼️

 

 

Tofik pod opieką ekipy LikeDog,

 

Nasz psi uczeń Tofik zapoznaje się z wieloma rzeczami, strukturami, dźwiękami, różnymi powierzchniami na specjalnie przygotowanym do pracy z psimi uczniami w psim Collegu środowisku zróżnicowanym.

 

 

Tofik pod opieką ekipy LikeDog,

 

Po ćwiczeniach koniecznie odpoczynek i jak Tofik lubi na kolanach w “domku” LikeDog.

 

 

Tofik pod opieką ekipy LikeDog,

 

Z naszym psim uczniem pracowaliśmy na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko przeszkodach. Podczas ćwiczeń skupialiśmy się powoli na ćwiczeniach ruchowych, które oprócz wielu zalet pomagają bardzo w zwiększeniu koncentarcji. Ćwiczenia na specjalistycznych zabawko-przeszkodach są oprócz innej naszej pracy bardzo ważne i służą nam do pomocy w zapewnianiu rozwoju psychicznego i fizycznego. Poprzez przeróżne ćwiczenia zwiększamy u psiaka pewność siebie, uczymy logicznego myślenia, koncentarcji i konsekwencji w działaniu. A po ćwiczeniach odpoczynek na kolankach w “domku” LikeDog 🤗

 

 

Tofik pod opieką ekipy LikeDog,

 

Kiedy psi “profesor” Mufasa udał się na odpoczynek, to Tofik postanowił sobie go jeszcze dobrze pooglądać i powąchać 🙂

 

 

Tofik pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz mały charakterny psi uczeń rewelcyjnie się czuł na spokojnie siedząc sobie na rękach u Patryka i przyglądał się psiemu “profesorowi” Mufasie.

 

 

Tofik. Konsultacja behawioralna.

 

Nasz psi uczeń na spokojnie zapoznawał się z wieloma rzeczami na specjalnie przygotowanym do pracy z psiakami środowisku zróżnicowanym. Tofik ma do zapoznania się na spokojnie z mnóstwem przeróżnych rzeczy i odgłosów, a w tym bardzo już pomagała mu i pomaga psia nauczycielka Mafra. Nikt tak dobrze nie wprowadzi psiaka w świat psio-ludzki i nie nauczy psiaka wielu rzeczy, wielu zachowań, jak drugi specjalnie przygotowany do tego zrównoważony i stabilny emocjonalnie pies. Tak obserwując psiego chłopca, widać, że to charakterny maluch 😎. W domciu już trochę dający popalić swojej kochanej ludzkiej rodzince nadmiernym szczekaniem, podgryzaniem, wymuszaniem i osaczaniem. Dlatego na spokojnie specjalnie wyspecjalizowana psio – ludzka kadra LikeDog będzie go mądrze wszystkiego uczyć.