Uncja

Uncja pod opieką ekipy LikeDog 🙂 Zajęcia resocjalizacyjne w plenerze.

 

Wszystko stopniowo odpracowujemy u naszej psiej uczennicy. Uncja, zresztą jak mnóstwo psiaków nie przeszła w odpowiedniej fazie życia w szczenięctwie prawidłowej socjalizacji. Ukochana włascicielka psiej dziewczynki chciała dobrze i zabrała ją jak była malutka do miasta, ale niestety suczke naraz dopadło mnóstwo bodźców. Bez wcześniejszego umiejętnego przygotowania do tego psiaka możemy nieświadomie narobić mu mnóstwo problemów w głowie, które mogą się potem mścić przez całe życie… A poza tym nikt jeszcze nie wiedział też, jak umiejętnie wspierać malucha w różnych sytuacjach.

 

Psia dziewczynka jak do mnie trafiła, bała się bardzo wszystkiego, a do tego zaczęła sobie uciekać w swój świat. A to nie było dobre ani dla niej a tym bardziej dla jej ludzkiej rodzinki. Był duży strach, ale było też bardzo duże pobudzenie na wiele rzeczy dookoła. Spacer z szarpiącą się a do tego bardzo silną Uncją był niemożliwy. Uncja albo się bardzo wszystkiego bała, albo na widok kogoś innego dostawała szału żeby tylko doakoczyć.

 

Teraz psia uczennica dzięki systematycznej i sumiennej pracy bardzo się zmienia. Jest bardzo kontaktowa, wpatrzona w swoją ukochaną właścicielkę z wielką miłością, potrafi się fajnie dogadać z wieloma psiakami a na początku nie nawidziła żadnego. Na spacerach jest coraz fajniejsza 🤓

 

‼️ Często boksery mają przechlapane, bo z automatu traktuje się je jako psy zwariowane i myśli się , że one wiecznie coś muszą robić… Niepotrzebnie wprowadza się je w stan gorszy w jakim są. Na przykład pobudzonemu, nie dającemu sobie ze sobą rady psu zapodaje się bezmyślnie jeszcze większe pobudzenie. A wtedy jest szok, że taki pies zdemolował na przykład mieszkanie bądź kogoś pogryzł‼️. ‼️ Nie traktujmy z automatu że boksery to słodkie niunieńki. Tak jak większość psów nieumiejętnie poprowadzone potrafią być bardzo agresywne i mieć mnóstwo innych problemów ‼️

 

A nasza cudownie zmieniająca się psia uczennica pozdrawia wszystkich z super zajęć w plenerze 🙂

 

 

Pozytywnie zmęczeni, wyćwiczeni, wyuczeni, wybawieni i bardzo zadowoleni 🙂

 

Nasi psi uczniowie bardzo ładnie ćwiczyli w swoim towarzystwie. Udoskonalaliśmy koordynację ruchową, zwiększaliśmy pewność siebie i koncentrację.

 

 

Psie zapoznanie. Uncja i Toro.

 

Każdy psiak potrzebuje czasu, aby poznać drugiego psiaka. Aby wszystko mogło przebiec w miarę prawidłowo, u każdego z psiaków musimy już mieć wyrobiony pewien poziom socjalności. Na zdjęciach zostały wychwycone przeróżne etapy zachowania szczególnie Uncji, która cały czas wkracza w psi świat. Widzimy zachowanie demonstracyjne, zdziwienie, ciekawość i strach. Toro stara się ładnie wszystko przeczekać i chce wyczuć zamiary Uncji, ponieważ ma ona jeszcze skrajne emocje. Stopniowo Uncja uczy się poprawnej psiej komunikacji. Podczas takich zajęć psiaki uczą się i poszerzają swój repertuar zachowań,czyli uczą się siebie “czytać” i radzić sobie w wielu sytuacjach kontrolując przy tym swoje emocje.

 

 

Zadumana Uncja odpoczywa po super zajęciach w „domku” LikeDog 🙂

 

Dzisiaj dużo myślenia i główka mocno pracowała 🙂

 

 

Uncja pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Jak zawsze fantastyczne zajęcia w psiej szkole. Nasi psi uczniowie dzielnie się uczą, ćwiczą i wspaniałe się bawią. Przy tym wszystkim w umiejętnie dobranej grupie psiaki uczą się prawidłowej psiej komunikacji, robią się bardziej socjalne, komunikatywne, a tak spełnione i wyuczone są coraz fajniejszymi psiakami w swoich domach 🙂

 

 

Dzielnie ćwiczymy w psim Collegu 🙂

 

Psia dziewczynka oraz jej ukochana właścicielka dzielnie ćwiczyły w psim Collegu LikeDog.

 

 

Najpierw psia dziewczynka dzielnie ćwiczyła ze swoją ukochaną właścicielką i już później kiedy my omawialiśmy jeszcze ważne sprawy w “domku” LikeDog Uncja ułożyła się przy swojej ukochanej właścicielce i szykowała się do snu. Główka i ciało solidnie popracowały 🙂

 

 

Zimowo w psim Collegu LikeDog 🙂

 

Uncja i jej ukochana właścicielka dzielnie ćwiczą pod okiem Kasi ☺

 

 

Uncja pod opieką ekipy LikeDog 🙂 Nardo 🙂 Zajęcia resocjalizacyjne w plenerze.

 

Powolutku po wcześniejszym przygotowaniu na środowisku zróżnicowanym w psim Collegu zaczynamy wpuszczać stopniowo psią dziewczynkę w następne nowe bodźce. Uncja wchodząc w nowe bodźce staje się bardzo podekscytowana, poddenerwowana z chęcią wyładowania się na psiaku obok. Dlatego wszystko musi być bardzo stopniowane. Uncji towarzyszy Nardo, który rownież przechodzi proces resocjalizacji.

 

 

Uncja, Hugo i Haya 🙂

 

Specjalnie dobrana grupa psich uczniów dzielnie się uczyła, ćwiczyła i utrwalała dotychczasową naukę w psim Collegu. Każdy wyciągał z zajęć, co dla niego ważne i potrzebne. I najwspanialsze jest to, że każdy uczeń wrócił do swojego ukochanego domeczku wyuczony, wyćwiczony, zadowolony i pozytywnie zmęczony.

 

 

Uncja i Whisper…

 

Nasi psi uczniowie dzielnie uczyli się w psim Collegu 🙂 Pracowaliśmy nad wieloma rzeczami, które są bardzo ważne i potrzebne w codziennym życiu. Psi uczniowie pilnie uczyli się w swoim towarzystwie. Tak umiejętnie zaplanowane zajęcia i odpowiednie dobranie psich uczniów powodują zwiększenie socjalności psów wobec siebie.

 

 

Przygotowujemy Uncję do radzenia sobie w codziennym życiu.

 

Symulacja spaceru na środowisku zróżnicowanym i obserwacja emocji psiaka. Podczas takich obserwacji na specjalnie przygotowanym do pracy z psiakami środkowisku zróżnicowanym obserwujemy zachowanie i emocje towarzyszące psiakowi. Na filmiku widzimy, jak Uncję przeraża jeszcze wiele rzeczy. W umiejętny sposób pomagamy jej zapoznać się ze wszystkim i poradzić sobie ze swoimi emocjami i przygotować ją tak, aby radziła sobie ze wszystkim w codziennym życiu.

 

 

Uncja, Tibi, Whisper…

 

Grupa naszych psich uczniów po zapoznaniu się ze sobą fajnie zaczęli spędzać ze sobą czas w psim Collegu. Jak zawsze było dużo mądrej nauki, dużo przeróżnych ćwiczeń i mnóstwo fajnych zabaw. A potem jak zawsze wszyscy szczęśliwi wyuczeni i zadowoleni pojechali do swoich ukochanych ludzkich rodzin 🙂

 

 

Uncja pod opieką ekipy LikeDog.

 

Dlaczego tak ważne jest, aby psiak z problemami trafił w ręce odpowiedniej osoby i w odpowiednie miejsce…
Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy jak ważna jest socjalizacja, a jeżeli takowa nie zostanie prawidłowo przeprowadzona, to resocjalizacja, która jest o stokroć trudniejsza. Kiedy ludzie zaczynają widzieć jakieś problemy u psiaka i zaczyna on im się wydawać niegrzeczny, lub że ich nie słucha, nie łączą wielu faktów, dlaczego pewne zachowania mają miejsce. Często jest tak, że wtedy ktoś myśli że problem rozwiąże zwykłe szkolenie. Nic bardziej mylnego. Co psu po tym, że ma wykonać „siad” czy „waruj” jeżeli on nie zna życia i przeraża go wszystko co jest dookoła. Jeżeli ktoś mu w tym umiejętnie nie pomoże, taki pies będzie przez całe życie żył niezrozumiany i w wielkim stresie. Nasza psia uczennica Uncja ma bardzo kochających właścicieli, którzy chcąc pomóc poradzić sobie z problemami swojej psiej dziewczynce postanowili powierzyć ją w profesjonalne ręce. U psiej dziewczynki musimy odpracować wiele rzeczy. Najpierw na specjalnie przygotowanym do pracy środowisku zróżnicowanym psia dziewczynka zaczyna poznawać świat. Na razie towarzyszy jej ogromy strach. Ale wszystko pomalutku będziemy odpracowywać. Uncja pod opieką ekipy LikeDog. Pierwsze etapy resocjalizacji na środowisku zróżnicowanym i obserwacja.

 

 

Uncja…

 

Ukochana właścicielka psiej dziewczynki postanowiła skorzystać z profesjonalnej pomocy, aby umiejętnie zająć się tą psią dziewczynką. Na pewno czeka nas resocjalizacja, której plan muszę przemyśleć, zaplanować i zacząć realizować. Wszystko musi być opracowane pod kątem występujących problemów. Najpierw oczywiście zaczniemy od eksploracji na specjalnie przygotowanym środowisku zróżnicowanym w psim Collegu LikeDog. Obserwacja Uncji na środowisku zróżnicowanym bardzo dużo nam pokaże.