Zeus

Zeus pod opieką ekipy LikeDog.

 

W “domku” LikeDog nasz psi uczeń na spokojnie sobie odpoczywał po przeprowadzonych symulacjach. Sesje były dla nas wszystkich niewiadome i dość wyczerpujące, ponieważ musiałysmy sprawdzić psiego chłopca w wielu sytuacjach. Na pewno w wielu sytuacjach mamy mocno widoczną “wyuczoną” bezradność, dużo zachowań wskazujących na to, że psiak bardzo często był wpuszczany w sytuacje, podczas których był zmuszony do “nauczenia” się przewidywania prowokacji awersyjnej. Mamy też bardzo mocno zakłócone relacje społeczne i widoczne “efekty” częstego tłumienia zachowań…

 

 

Zeus. Konsultacja behawioralna.

 

Z psim uczniem już kiedyś wykonałyśmy super pracę, potem niestety został on poprowadzony w życiu bardzo źle, wszystko było robione przeciwnie do tego , jak my pracowałyśmy. Wygodne szelki i obroża zostały zamienione na kolczatkę, pies był beznadziejnie szczuty na wszystko. Miał atakować inne psy, “bronić” właścicieli przed innymi, jak nie robił, co od niego oczekiwał poprzedni właściciel, był okropnie karanny. Teraz to bardzo mocno zagubiony pies, bardzo nieufny, ma na swoim koncie pogryzienia się z psami, wyskoki agresywne do dorosłych i dzieci, w tym również ich pogryzienia. Psiak jest bardzo niestabilny emocjonalnie, boi się mnóstwa rzeczy i trzeba się przy nim wyważać z każdym gestem, z każdym słowem, bo patrzy albo nieufnie, albo złowieszczo na człowieka i w każdej chwili może zaatakować. Widać że tego nie chce, ale jego głowa pamięta, że jak nie zaatakował, to obrywał… Psiak też dostał na głowę podczas siedzenia samotnie w izolacji na polach. Po wszystkim, kiedy psiak zaczął stwarzać mnóstwo problemów na “życzenie” poprzedniego właściciela, miał zostać oddany do schroniska. Jednak zlitowała się nad nim dobra duszyczka i teraz Zeus będzie już mógł żyć godnie i spokojnie.

 

Niestety mimo naszej nauki, ogromnego wkładu, głowa psiaka, kiedy przebywał przy osobie agresywnej w stosunku do niego i kiedy sam był zmuszany do agresji bardzo oberwała psychicznie, no i całe ciało fizycznie. Teraz pomimo ogromnego sentymentu do naszego psiego ucznia musimy już niestety bardzo się mieć na baczności i tak naprawdę to podczas takich spotkań dużo ryzykujemy, bo nieświadomie wypowiedziane słowo, nieświadomy ruch może spowodować wybuch agresji. Przykre to strasznie i dla mnie bardzo deprymujące, kiedy najpierw wyprowadzony ze swoich problemów psiak trafia w ręce człowieka, który tak okrutnie zepsuł mu psychikę. Tak niestety się to wszystko kończy, kiedy ktoś mnie nie słucha, kiedy kompletnie nie szanuje i nie docenia mojej ciężkiej pracy, kiedy nie docenia, że ma psa, z którym rewelacyjnie może żyć, a zgrywa kozaka i tworzy ze swojego psa agresora, psa zagrażającego innym ludziom i zwierzętom. A kiedy “uczeń” zaczyna przerastać “mistrza”, to “mistrz” jak najszybciej chce się go pozbyć… No bo ciężko się żyje z tak nieobliczalnym psem, stworzonym dla swoich chorych zachcianek…

 

Podczas chwilowej symulacji spacerowej sprawdzaliśmy parę reakcji psiego chłopca. Na spacerze, kiedy na drodze pojawia się inny pies, jego teraźniejsza właścicielka nie może tego znacznych gabarytów psiego chłopaka utrzymać…

 

 

Zeus pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Najpierw super spacerek w towarzystwie psiej koleżanki Nuczki, a potem super zabawy i ćwiczenia w psim Collegu 🙂 A najfajniejszą zabawą dla Zeusa było szukanie smaczków w suszkach 🙂

 

 

Jak zawsze pod każdym względem wykorzystujemy nasz czas razem na maksa.

 

Psiaki mają wszystko naprzemiennie i naukę i ćwiczenia i mnóstwo zabaw. Wszystko to bardzo potrzebne jest do prawidłowego rozwoju. Nuka i Zeus w swoim towarzystwie ćwiczą ładnie swoją cierpliwość i ładne wyczekanie.

 

Zeus i Nuka 🙂

 

Psiaki powierzone przez swoich ukochanych właścicieli w nasze ręce, nigdy się nie nudzą 🙂 Zawsze mamy tyle do zrobienia 🙂 Co rusz wykorzystując wiele powierzchni i elementów poprawiamy sobie koordynację ruchową, zdolność skupiania i koncentracji. Teraz wybraliśmy sobie pracę na lodzie. W sumie w miejscu, które nie jest dobre dla psów, jeżeli psy nie zdają sobie sprawy z przebywania na śliskiej powierzchni. Łatwo wtedy może dość do jakiegoś złego upadku, czy złamania. Nuka i Zeus, to psiaki, które doskonale sobie radzą na wielu powierzchniach, dzięki pracy w ośrodku. Są bardzo świadome, po czym chodzą zachowując przy tym dużą rozważność. Te psiaki myślą, a nie robią nic chaotycznie na wariata… Ćwiczyliśmy i bawiliśmy się doskonale z przerwami na fajne wyszukiwanie smaczków. Podsumowując co dało nam to ćwiczenie. Udoskonaliliśmy koordynację, zwiększyliśmy świadomość tylnej części ciała, równowagi, koncentracji. Ćwiczenia na lodzie zmuszały (w dobrym słowa znaczeniu 🙂 ) psiaki do myślenia o tym, gdzie i jak stawiać nogi i planowania kolejnych ruchów. Ciągle rozwijamy inteligencje i zdolności poznawcze psiaków. Czyli robimy to, czego psiaki potrzebują, aby ciągle móc się rozwijać i mieć poczucie odnoszenia sukcesów.

 

Zeus, Korti i Analis 🙂

 

Jak zawsze dużo mądrej nauki i fajnych zabaw. Potem grzeczne czekanie na pyszne smaczki i odpoczynek w “domku” LikeDog przed odjazdem do swoich ukochanych właścicieli.

 

Zeus i Nuka pod opieką ekipy LikeDog:)

 

Madzia poszła tankować auto, Kasia z tyłu z Nuką siedzi, a Zeus pilnuje kierownicy 🙂

Jak zawsze nasze zajęcia są pełne nauki, zabaw i wrażeń. Po ćwiczeniach wybraliśmy się na spacer resocjalizacyjny. Zeus bardzo ładnie uczył się chodzenia z przewodnikiem, od którego dostawał często dużo wsparcia.  Nuka coraz ładniej sobie radzi w towarzystwie innego psiaka.

 

Zeus, Zojka, Mailo 🙂

 

Psiaki pod naszą opieką mają pod każdym względem zapewniony full wypas. Uczymy się, bawimy, spacerujemy i jeszcze dużo innych rzeczy a wszystko dla dobra i super samopoczucia psiaków.

 

Takie cuda to tylko pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Zeus, Zojka i Mailo pod opieką ekipy LikeDog wraz z resztą psiej ekipy czekają na pyszne smaczki. Do zdjęcia niestety wszyscy się nie załapali.

 

Jedziemy w rożne miejsca, uczymy się i ćwiczymy.

Na drodze kontrola nie tylko kierowcy, ale również pasażera musi być 🙂 Chłopaki z przodu, a dziewczyny na tyłach 🙂

 

Zeus pod opieką ekipy LikeDog.

 

Psi chłopak jak zawsze podczas zajęć miał dużo atrakcji na zajęciach. Zapoznał się też z całą moją psią ekipą 🙂 Takie spotkania ze zrównoważonymi psami są bardzo ważne. Pies nabywa umiejętności socjalne wobec innych psów. Cała ekipa super ze sobą spędzała czas. Oprócz nauki były fajne zabawy i wyjadanie smacznych smaczków z rożnych powierzchni.

 

Zeus i Zojka pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza uczennica psiego Collegu LikeDog systematycznie uczęszcza na zajęcia. Dzięki umiejętnie dobranej resocjalizacji i mądrze poprowadzonej pracy z psią dziewczynką, Zojka fantastycznie radzi sobie w kontaktach z psiakami. Przypominając sobie Zojkę z początku aż nie chce się wierzyć, że to ta sama suczka, która kiedyś bała się wszystkiego i wszystkich i atakowała. Teraz Zojka bardzo ładnie uczyła i pokazywała swojemu nowemu psiemu koledze Zeusowi prawidłowe psie sygnały i uczyła go psiego życia, czyli przekazywała to, czego nauczyła ją ekipa psio-ludzka LikeDog. Zeus eksplorował środowisko zróżnicowane w ośrodku. Kiedy czegoś się obawiał, Zojka bardzo ładnie pokazywała mu, że nic nie jest straszne i niczego nie trzeba się obawiać. Pracowałyśmy z psiakami rownież nad rozwijaniem i pogłębianiem zdolności logicznych, koncentracji i węchu. Z Zeusem pracowałyśmy nad poprawieniem koordynacji ruchów, nad zwiększeniem świadomości tylnej części ciała i równowagi. Jak zawsze zajęcia pod skrzydłami ekipy LikeDog wykorzystane na maksa i na najwyższym poziomie.

 

Zeus pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Zeus w wielkim skupieniu jedzie na zajęcia do psiego Collegu 🙂

 

Zeus…

 

Podczas konsultacji w miejscu zamieszkania psiego chłopaka najpierw dokładna obserwacja, wyczerpujący wywiad z osobą, z którą mieszka a następnie przygotowanie odpowiedniej resocjalizacji.