My to już dawno wiemy. A wy?

Każdy mądry i odpowiedzialny właściciel który chce, bądź zaadoptował psa wie, że
1. Większość psów potrzebuje dużo ruchu a jeżeli im się tego nie zapewni, będą sfrustrowane i zirytowane. Nadmiar energii wykorzystają w niepożądany sposób.
2. Należy psu kupić wygodną obróżkę, bądź szelki. W żadnym wypadku jakichkolwiek rzeczy które zaciskają się wokół krtani psa, sprawiających ból bądź mają na celu podduszenie psa. Mowa tu oczywiście o kolczatkach, obrożach zaciskowych, zarówno z metalu, skóry, jak i z jakiegokolwiek materiału. Te wszystkie akcesoria sprawiają psom ogromny ból. Powodują ogromny dyskomfort, do tego łatwo mogą uszkodzić i zranić szyję. Psy, mając na sobie założone to dziadostwo, duszą się i często i z trudem łapią powietrze, nie otrzymują też odpowiedniej ilości tlenu, co powoduje zaburzenia krążenia krwi.
3. Kupujemy miski, w tym jedna na stałe zawsze musi stać z wymienianą świeżą wodą. Smyczkę odpowiedniej długości, najlepiej regulowaną. Karmę dobrej jakości, odpowiednio zbilansowaną, smaczki i psie zabawki.
4. Pamiętamy o szczepieniach i udzielaniu psu pomocy w trakcie złego samopoczucia i choroby.
5. Nie zawsze będzie w domu czysto. Może być nasiusiane, smaczki na kanapie, trochę błota, trochę sierści. Możemy też mieć coś swojego zjedzonego.
6. Zdajemy sobie sprawę, że w weekend możemy nie wyspać się, nie w każdy wieczór będziemy mogli gdzieś sobie wyjść. Kończąc pracę, wiemy że ktoś w domu na nas czeka.
7. Wiemy, że karmienie i pielęgnacja, to nie wszystko. Musimy znaleźć czas na spacery i zabawy.
8. Zawsze kontrolujemy relacje pies- dziecko. Nie pozwalamy dziecku męczyć zwierzęcia i uczymy go szacunku do niego.
9. Jeżeli mamy suczkę niewysterylizowaną, jak najszybciej to robimy. Nie dopuszczamy do rozrodu. Zapobiegamy w ten sposób bezdomności następnych psów. Przede wszystkim nie wierzymy w mit, że suczka chociaż raz musi mieć małe. Jest to totalną nieprawdą i bzdurą.