Nabywamy szczeniaka. I co dalej?

Bardzo często nabywając szczeniaka, żyjemy daną chwilą i nie zastanawiamy się, co należy mądrze zrobić, aby później dobrze żyło się naszemu psiakowi i nam razem z nim. Często kompletnie właściciele nie myślą o bardzo ważnych i istotnych rzeczach dotyczących mądrego wychowywania psa, a skupiają się na kompletnie niczemu potrzebnych formach tresury. A psy tego kompletnie nie potrzebują i nie chcą, bo co ma w tym być fajnego, dobrego i korzystnego dla psiaka, że będzie musiał wykonywać polecenia, albo robić sztuczki, kiedy nie zna on otaczającego go dookoła “świata” i to tutaj w tym kierunku należy się skupić na mądrym i umiejętnym wprowadzeniu psiaka w życie. Kiedy psiak będzie już dawał sobie radę ze swoimi emocjami w przeróżnych sytuacjach, kiedy już wiele się nauczy, zrozumie, kiedy będzie coraz bardziej myślący, kontaktowy wtedy można wprowadzić do relacji: pies – człowiek elementy szkoleniowe i słowa “klucz”.

Tak samo jeżeli chodzi o relacje pies – pies. Musimy zadbać o właściwe i prawidłowe uspołecznienie swojego psiaka.
Tutaj jest bardzo ważny kontakt, przebywanie i praca z mądrymi psami, stabilnymi emocjonalnie, znającymi doskonale psią komunikację i uczącymi ☝️ Jeżeli nie zrobimy tego we właściwy sposób i będziemy naszego psiaka wpuszczać w napotkane interakcje, z niestabilnymi emocjonalnie psami, nieznającymi prawidłowej psiej komunikacji, gdzie zamiast nauki, pies będzie robił tylko wszystko , aby przetrwać w danej interakcji, to doprowadzimy do tego, że nasz pies będzie albo wycofany, lękliwy, bądź agresywny a podsumowując bardzo nieszczęśliwy. A my później razem z nim również staniemy się nieszczęśliwi i znerwicowani, bo brak prawidłowego i właściwego uspołecznienia bardzo odbije się zarówno na naszym psie, jak i na nas, szczególnie podczas spacerów.

Dlatego pamiętajmy, żeby później wszystko prawidłowo się odbywało, to od malucha musi być poprowadzona prawidłowa nauka życia ‼️ A na zdjęciu Mafrunia ❤️ i Texulka ❤️. Dwie psie dziewczynki, jedna większa, druga mniejsza 🙂, które od samego początku uczą się przy wyspecjalizowanej psiej kadrze profesorsko – nauczycielskiej.