Nasze psy mają doskonałą pamięć.

Nasze psy mają doskonałą pamięć i na bardzo długo potrafią zachować wspomnienia. Super, jeżeli te wspomnienia są przyjemne i kojarzą się z czymś fajnym. Jeżeli pies doświadczył czegoś negatywnego, negatywna emocja zostaje często skojarzona i uwarunkowana z wykonywanym zadaniem.

Właściciele psów często chcą dla nich jak najlepiej, kochają je całym sercem. Jeżeli nabywają szczeniaczki, często szukają psich przedszkoli, aby móc jeszcze lepiej zrozumieć swojego psiaka i samemu się czegoś nauczyć. Wszystko jest fajnie, jeżeli ktoś kto oferuje takie usługi, zna się na tym co robi. Psie przedszkola są bardzo istotne i ważne dla szczeniaczków, ale jeżeli są nieumiejętnie zorganizowane, potrafią przysporzyć psiakom wiele problemów i spowodować w nich traumę na całe życie.

Jeżeli pracujemy z psem, obserwujmy, obserwujmy i jeszcze raz obserwujmy jego emocje. Wspierajmy go mądrze, odpuszczajmy, kiedy trzeba i zawsze bądźmy dla niego wsparciem. To co zawsze powtarzam. Psy są całkowicie od nas uzależnione i mają tylko nas.