Nie dotykaj!

Jeżeli nie mamy wiedzy zacznijmy się kształcić w danym temacie i takową wiedzę zdobywać 📙, a jeżeli nie mamy na to ochoty, to nie wymądrzajmy się w temacie posiłkując sie zdaniem “Ja od zawsze miałem/am psy i znam się na nich” i na takowym zdaniu opierając swą całą /mądrość życiową/ w temacie psów.🤦‍♀️

Przestańmy być wreszcie egoistami, którzy myślą tylko o zaspokojeniu swoich ludzkich potrzeb i zastanówmy się☝️, czy coś, co nam w danej chwili sprawi radość jest dobre dla drugiej strony i czy ktoś w ogóle chce tego samego co my. Należy zrozumieć, że jeżeli ktoś nam mówi “NIE”❗ to nie oznacza nie ❗i nikt nie musi nam się tłumaczyć ze swojej decyzji.

Nie przeszkadzajmy właścicielom szczeniaczków i młodzików 🐶 w spokojnym poznawaniu przez nie świata 🗺 i nie fochujmy się, jeżeli ktoś stanowczo jest przeciwny waszym chwilowym zachciankom. ☝️

Jeżeli wyruszam ze swoim szczeniaczkiem w świat dla niego fascynujący, ale jakże nowy i dziwny, który dopiero poznaje, to mam prawo wyruszyć z nim na swoich zasadach i nie potrzebne mi są do tego osoby trzecie, które ubzdurały sobie w głowie 🤦‍♀️, że mój mały psi przyjaciel to dobro publiczne, które każdy przypadkiem spotkany człowiek może dotykać.
Otóż NIE, nie może‼️

Mój mały psi przyjaciel to mała istota żywa, która posiada swoje emocje ☝️i każdego dnia uczy się wielu nowych dla niego rzeczy, poznaje otaczający go świat.

Pomyślcie sobie 🤔 , że pewnego dnia wylądowaliście na obcej dla siebie planecie u boku jakiegoś ludka. Z czasem przekonaliście się, że owy ludek wam nie zagraża i zaczynacie mu ufać, zaczynacie się poznawać, a pomiędzy wami zaczyna sie tworzyć jakaś nić porozumienia. 😊 Dany ludek zaczyna wprowadzać was w świat, którego jeszcze nie znacie i który owy ludek chce wam fajnie pokazać.
I przy wyściu już się zaczyna… Widzisz schody, po których starasz się jeszcze nieporadnie zejść, boisz się, ale myślisz “Jestem dzielny” 😁 i próbujesz, twój ukochany ludek z całych sił cię zachęca i dopinguje, starasz się skupić, ale jest ci trudno bo jakaś dziwna starsza pani wychodząc też na spacer ciumka do ciebie “Ciu, ciu, ciu chodź do babci, no chodź babcia uściska i przytuli”. 🤦‍♀️ Widzisz, że twój ludek w trakcie, kiedy staczacie wielką bitwę nauki chodzenia po schodach prosi grzecznie panią, żeby przestała cię rozpraszać, bo jeszcze niefortunnie spadniesz przez to ze schodów. Ale co tam babcia wie swoje i pomimo próśb robi swoje, bo ty taki słodki.🤨😐

Ok. Pokonałeś schody, ludek niesamowicie dumny z ciebie, pochwał nie ma końca. 😀 Jest fajnie, spacerujesz sobie u boku swego ludka, aż jakiś niewyrośniety, piszczący na twój widok osobnik 🧒 zachęcony przez swoja matkę słowami “No leć Adasiu pogłaskaj pieska” 🤦‍♀️biegnie łomocząc swoimi butami i klaszcząc w dłonie z zachwytami w twoim kierunku na wprost. Wpadasz w panikę, nie wiesz co robić, boisz się. ☹️ Patrzysz na ludka i on niczym Superman zagradza tuż przed tobą drogę owemu nachalnemu osobnikowi i blokuje do ciebie dostęp. Ufff jesteś bezpieczny. 😊 A matka niczym bazyliszek 🐲 zabijając twego ludka wzrokiem, sfochowana zabiera dziecko i odchodzi w nieznanym tobie kierunku. Ufff co za szczeście.

Spacerujesz sobie dalej jest fajnie. Mijasz tych obcych dla siebie ludzi, obserwujesz swojego ludzika, który co sekundę tylko odgania się od obcych, napastujących go ludzi jak od szarańczy. Co kulturalniejszy zapyta, inny pcha się z łapami bez pytania i czasami wydaje ci sie ze twój ludzik ma oczy 👀 dookoła głowy chroniąc cię przed tymi dziwnymi łapskami obcych tobie osób.

Aha często próbujesz skupić się wsród tylu dla ciebie nowych dziwnych bodźców nad tym jak twój ludzik woła cię do siebie, ale czasami nie jesteś w stanie, kiedy tyle obcych twarzy woła ciebie do siebie i cmoka bezsensowanie do ciebie.

Pamiętajmy ☝️❗żaden psiak, a już w szczególności szczeniaczki nie są dobrem publicznym, które możemy głaskać, kiedy nam się zachce, poklepywać, wołać, czy rzucać się na niego, by wziąć go na ręce i przytulić.

Zastanówcie się przez chwilę 🤔, czy chcielibyście, aby podczas waszego spaceru
❎ każdy do was podbiegał,
❎ każdy do was podchodził,
❎ dotykał waszych części ciała,
❎ muskał kręcone loczki na głowie,
❎ przytulał,
❎ całował,
❎ poklepywał po głowie,
❎ świdrował oczami,
❎ ciumkał, srumkał.
i wiele jeszcze innych dziwnych odruchów i odgłosów jakie potrafią zaprezentować osoby chcące koniecznie pozachwycać się nad szczeniaczkiem, który chyba wielu osobom pomylił się z maskoteczką, którą mogliby tulić i całować.