LIKEDOG Psi College

– OŚRODEK SZKOLENIOWO-REHABILITACYJNY

To miejsce dalece odbiegające od standardu, w którym mają się czuć fantastycznie i psiaki i ich opiekunowie.

LikeDog psi College najwspanialsze miejsce dla psiaków, jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna szkoła dla psów. Psi College LikeDog powstał po to, aby uczyć, szkolić i pomagać psiakom poradzić sobie z ich problemami. Oprócz psiaków, bardzo dużo uczą się ich właściciele. Wszystko odbywa się bardzo profesjonalnie i na wysokim poziomie. Każda rodzina psio-ludzka ma indywidualne zajęcia, co jest bardzo dużą zaletą. Skupiamy się nad psiakiem od „a” do „z” i w ten sposób bardzo skrupulatnie rozwiązujemy wszelkie problemy. Cała infrastruktura psiego Collegu została tak stworzona, aby już od momentu wejścia psiak doskonale się czuł i uczył.

W psim Collegu LikeDog nie stosujemy i nie pozwalamy na jakąkolwiek awersję względem psiaka. Wszystko robimy w sposób humanitarny. Tutaj psiaki są traktowane z szacunkiem i zrozumieniem. Na początku dążymy do przyjacielskich relacji: właściciel-pies. Bez tego nie byłoby fajnej pracy.

Psi College jest dla wszystkich psiaków, a najbardziej dla największych „zakapiorów”, które często są przez innych skreślani. Tutaj, jeżeli właściciele będą chcieli i podejmą pracę z psiakiem według wskazówek behawiorysty, wszystko jest do odpracowania, do wypracowania i do nauczenia. Dlatego psi College LikeDog jest dla wszystkich psiaków, ale nie dla wszystkich ludzi. Do tego, aby mądrze pracować ze swoim psiakiem trzeba dojrzeć, trzeba wiele rozumieć i nie traktować swojego czworonożnego przyjaciela jak rzecz, bądź bezdusznego robota, który musi pod przymusem wykonywać polecenia. Psiak ma być ze swoim właścicielem dlatego że chce, a nie dlatego, że nie ma innego wyjścia…

Ośrodek podzielony jest na dwie części

W pierwszej części ośrodka stawiamy głównie na urozmaicone środowisko, które jest tak przygotowywane i zmieniane, aby pobudzić i zachęcić psa do używania wszystkich zmysłów.

Środowisko zróżnicowane

W ośrodku LikeDog ze względu na położenie i inne sprzyjające w tej sytuacji okoliczności, środowisko jest już urozmaicone. Aby jeszcze bardziej pomóc naszym podopiecznym w oswojeniu się z wieloma rzeczami, dźwiękami, kształtami, smakami, z różnymi rodzajami struktur i substancji, przygotowujemy specjalnie i jeszcze bardziej urozmaicamy środowisko. W tak przygotowanym środowisku pies zmotywowany jest do tego, aby zacząć używać swoich wszystkich zmysłów. Wszystko musi odbywać się bardzo spokojnie, nikt nie może na nim nic wymuszać, jedynie co można, to jeżeli jest taka potrzeba, to mądrze wesprzeć psa. Dzięki tak przygotowanemu środowisku, pies zdobywa nowe doświadczenia, buduje pewność siebie, uczy się radzić ze swoimi emocjami. Umiejętnie poprowadzona „praca” na wzbogaconym środowisku buduje, bądź częściej pomaga odbudować więź i zaufanie pomiędzy opiekunem i jego psem.

W drugiej części ośrodka stawiamy jak najwięcej na naturalność, tutaj także znajdują się innowacyjne, specjalnie zaprojektowane zabawko-przeszkody.

Psiaki uwielbiają tam oddawać się swoim szaleństwom. Oczywiście te, które mogą. Zawsze wszystko jest pod moją kontrolą, nawet jak psy są ze sobą zaprzyjaźnione. Teren jest ogromny, więc jest gdzie się wybawić i wybiegać. Specjalnie pozostawione są wysokie trawy, bo w nich najlepiej się psiakom biega. Dla ludzi są specjalnie koszone ścieżki, aby lepiej im się spacerowało. Oczywiście jak kto woli, może razem ze swoim ukochanym pupilem śmigać w tych wysokich trawach. Największą atrakcją w okresie letnim są dwa potężne stawy, w których psiaki uwielbiają się kąpać.

Zabawko-przeszkody

Każdy psiak, niezależnie od wieku, ma duże potrzeby możliwości rozwoju i poczucia odnoszenia sukcesu. Dlatego, mając na uwadze prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny psiaków, zaprojektowałam specjalistyczne zabawko-przeszkody. Jest to mój innowatorski pomysł, który powstał po dużych przemyśleniach i analizach, co najlepiej przysłuży się psiakom i mocno pomoże im w prawidłowym rozwoju fizycznym i psychicznym. Umiejętnie poprowadzone ćwiczenia na zabawko-przeszkodach są zadaniami doskonalącymi pewność siebie, zdolność koncentracji, koordynację ruchową, kondycję i dostarczają psiakowi dużą radość z aktywności fizycznej, a przyjemna współpraca psiaka i właściciela staje się wspaniałym doświadczeniem zacieśniającym łączące ich więzi.

“Domek” LikeDog

Psiaczki, jeżeli będą miały chęć i ochotę, będą się bawić, szkolić nie tylko na dworze. Na terenie ośrodka znajduje się „Domek” LikeDog, który został tak przygotowany, aby sprawiał namiastkę domu. Dzięki niemu w fajny sposób można pokazać opiekunom, jak postępować ze swoim pupilem w domu, przedyskutować wiele rzeczy przy kawce i herbatce, bądź po prostu posiedzieć sobie na kanapie w towarzystwie swojego psiaka. Jednym słowem jest cudownie 🙂

REGULAMIN OŚRODKA
O ośrodku w lokalnych mediach