Priorytety w psim Collegu LikeDog.

Dla przypomnienia 👆 Priorytety w psim Collegu LikeDog.

Przede wszystkim zacznę od tego, że mój psi College, który z wielkim sercem tworzyłam, jest miejscem jedynym w swoim rodzaju. Planując tutaj wszystko, przede wszystkim miałam na uwadze dobro psiaków, to żeby można było im jak najlepiej pomóc, nauczyć je i żeby miały one warunki komfortowe do nauki. W psim Collegu LikeDog nigdy nie było mowy i nigdy nie będzie o jakiejkolwiek beznadziejnej tresurze. Tutaj nie chemy “tworzyć” psów znerwicowanych, zastraszonych, infantylnych, wycofanych i agresywnych. Bo tak często się dzieje z psami, kiedy są one poddane tresurom. Trafiają do nas takie psiaki i tragedia, co dzieje się z ich głowami.

Inna strona medalu, to to, że jeszcze znaczna część ludzi nie traktuje swoich psów jak należy, nie liczy się kompletnie z ich emocjami, potrzebami i tak jak sami się zachowują, tak też chcą mieć koło siebie psa, który jest infantylny, niemyślący, za to spełnia rozkazy swojego pana i władcy i bezsensownie wykonuje w kółko na przykład “warowanie”, które nijak ma się do nauki i przygotowania do radzenia sobie w codziennym życiu. Na szczęście takie osoby szybko się “ulatniają” z naszego życia, a nam tylko jest przykro, że tak wspaniały jeszcze pies musiał trafić na takiego beznadziejnego człowieka. Bo nic więcej zrobić nie możemy, bo do wielu ludzkich głów, szczególnie tych, gdzie widać w człowieku jakikolwiek brak myślenia, nie trafi się.

Przykro też o tym mówić, ale jeszcze bardzo dużo ludzi “uwielbia” pastwić się nad swoimi psami. Wypowiadając z łatwością słowa : ” Oh jak ja go kocham” bez problemu po chwili potrafią uderzyć, czy szarpać swojego psa. Widać w tych ludziach ogromną chęć pastwienia się nad kimś słabszym, nad kimś, kto się nie ma jak poskarżyć, jak uciec od tego. Z zażenowaniem się na takie osoby patrzy i słucha tego, jacy są z siebie dumni, bo mają “władzę” nad swoim psem. Niestety do takich ludzi, którzy mają tak zacietrzewioną w głowie agresję względem innych istot nie dotrze się i znów z ogromnym żalem dla psa żegnamy się szybko.

Na szczęście mamy mnóstwo wspaniałych osób, które chcą dla swoich psiaków jak najlepiej, chcą je fajnie poprowadzić przez życie, chcą z nimi fajnie żyć po przyjacielsku, wiedzą, że psiaki mają swoje potrzeby, że trzeba nie tylko wymagać, ale też dużo od siebie dawać. Bo nam właśnie o to chodzi. Tutaj przygotowujemy psiaki do radzenia sobie w tym trudnym dla nich, ciągle pełnym przeróżnych “niespodzianek” ludzkim życiu. Nasi psi uczniowie są fajni, mądrzy, myślący, kontaktowi. Świetnie odnajdują się w wielu sytuacjach. Można spokojnie z nimi przebywać, robić przy nich mnóstwo rzeczy, a one nie rzucają się wtedy, co niestety ma w zwyczaju dużo psów nie przygotowanych umiejętnie do radzenia sobie w codziennym życiu.

Dążymy do tego i chcemy, aby psiak i właściciel tworzyli wspaniały duet, żeby żyli w przyjaźni, żeby się rozumieli, żeby zawsze mogli być ze sobą i aby nikt nikogo nie musiał się bać. A najpiękniejszy dla nas widok, to widok psa dumnego, pewnego siebie, zrównoważonego psychicznie, kontaktowego i szczęśliwego 😍 Bo taki powinien być pies 👆