Psy uwielbiają mądrych, stabilnych emocjonalnie przewodników.

Psy uwielbiają mądrych, stabilnych emocjonalnie przewodników. Nie znoszą natomiast dziwnych ludzi, ludzi głupich, którzy zabijają w psie godność swoim bezmyślnym zachowaniem, nie szanując kompletnie psich potrzeb i emocji. Niestety bardzo często właściciele mają swoje psy za nic, traktują je jak maskotki, albo tworzą z nich bezduszne roboty. Takie, które tylko mają podawać łapę, robić siad i warować na zawołanie. Mnóstwo psów obrywa mocno od swoich właścicieli, są bite, kopane, duszone, szturchane, kompletnie nie zrozumiane są targane na kolczatkach, łańcuszkach zaciskowych, dostają strzały z obroży prądowej.

Straszne, jak ludzie często traktują swoje psy, jednocześnie podkreślają, jak bardzo je “kochają”. Czy kogoś kogo się szczerze kocha, kogo się szanuje i wczuwa w jego potrzeby, tak się traktuje? Nie ‼️ Psy nie chcą takiego traktowania, tylko co one mogą biedne powiedzieć, jak mają się obronić? W końcu po czasie albo się poddają, zamykają na życie i wykonują wszystko co im nakaże pan i władca, albo zachowują się jak takie głupie z infantylnym wyrazem pyska pajacyki, abo popadają w duże problemy zdrowotne natury psychicznej i fizycznej.

Pamiętajmy ‼️

Pies to żywe stworzenie , które posiada emocje, chce być zrozumiany, szanowny i mądrze prowadzony przez życie przez człowieka który ma być dla niego wsparciem, a nie bezdusznym pastwicielem. A pracując humanitarne, w szacunku, respektując wszystkie potrzeby swojego czworonożnego przyjaciela możemy osiągnąć cuda 🙂