Aby dobrze funkcjonować z psem w codziennym życiu, świadomość właściciela to podstawa.

Szanowni Państwo przedstawiamy filmik ze spacerku, na którym nie mamy warunków w pełni kontrolowanych, gdzie ludzie nie schodzą z drogi i nie omijają nas, bo może mamy jakiś problem z własnym psem. Na takim spacerku może się wydarzyć wszystko – może podbiec do nas pies, może nagle wyjść na nas zza zakrętu człowiek, może przejechać koło nas rower, dziecko na deskorolce, może coś wystrzelić itd. Przystanęłyśmy sobie podczas spacerku, bo nasz staruszek Bolinek musiał sobie odpocząć 🙂 Traf chciał, że z naprzeciwka szedł na nas człowiek z wózkiem.

I w tym momencie wyobraźcie sobie drodzy Państwo, że stoi tam nieświadomy przewodnik z psem, z takimi problemami jakie przejawia Amon – likedog.pl/moi-podopieczni-/amon/ (pies z filmików, gdzie przedstawiana była symulacja na obiekt stojący i obiekt w ruchu w postaci wózka).

Wyobraźcie sobie, że przewodnik nigdy nie zobaczył na własne oczy do czego jest zdolny jego pies, a skoro nie zobaczył, to nie wypracował sobie żadnej strategii, aby poradzić sobie w takiej sytuacji jak ta na filmiku, czyli nadjeżdżający i przejeżdżający blisko wózek. No i na tym moja wyobraźnia się kończy, nie wiem jak Państwa.

Bardzo wiele psów ma ogromne problemy emocjonalne. Strasznym utrapieniem dla właścicieli jest atakowanie i rzucanie się na wszelkie obiekty w ruchu. My w psim Collegu LikeDog w warunkach kontrolowanych, przy wykorzystaniu wielu przeróżnych rekwizytów przeprowadzamy takie symulacje, aby właściclele mogli na własne oczy zobaczyć i przede wszystkim być świadomym tego, do czego ich pies jest zdolny, a nastepnie wypracowywyjemy odpowiednie dla danego przypadku strategie radzenia sobie w takich sytuacjach.

Na szczęście my stoimy sobie z naszym adoptowanym, po niestety wielu przejściach Bolinkiem, który kompletnie na wózek nie reaguje 🙂 oraz bardzo pięknie pokazuje odwaracając głowę, że nie chce mieć z danym obiektem nic do czynienia, a wszystkiego tego nauczył się w psim Collegu LikeDog 🙂