To nie psy są głupie jak to często słyszymy od właścicieli.

To nie psy są głupie i nienormalne jak to często słyszymy od właścicieli, to ludzie sprawiają, że one nie radzą sobie ze swoimi emocjami przez co takie się im wydają. To ludzie powodują swoim głupim i egoistycznym zachowaniem, że psy są wiecznie pobudzone, znerwicowane z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi.

Czy naprawdę tak trudno jest pojąć, że psy nie znoszą:
👎 jak się im dmucha w nos i uszy,
👎 ciągnie za ogon,
👎 oklepuje jak worek treningowy,
👎 drażni,
👎 ciągnie za fafle,
👎 wkłada rękę do pyska żeby pies gryzł,
👎 straszy,
👎 na siłę przytula, głaszcze,
👎 łapie za język,
👎 zatyka nos,
👎 ciągnie za wąsy,
👎 ciągle się gada, że mają czegoś szukać “szukaj, szukaj, szukaj”,
👎 szczuje na kaczki, ptaki, koty “bierz, bierz, bierz”
👎 ciągle w nieskończoność rzuca piłkę, aż pies padnie z wycieczenia,
👎 pod przymusem każe wykonywać komendy,
👎 bądź bije.

Robiąc te wszytskie rzeczy powyżej wymienione, na własne życzenie tworzysz sobie wiecznie pobudzonego psiego wariata z zaburzeniami psychicznymi, których następstwem są choroby i pogorszenie stanu zdrowia psa. Zanim zaczniesz się wściekać, bić, karać i wiele wiele innych swojego psa za zachowania, które cię wkurzają odpowiedź sobie na pytanie czyja to tak naprawdę jest wina i kto jest tego przyczyną. Pies to istota żywa, której należy się zrozumienie i szacunek. Nabycie psa nie daje nam prawa robienia z nim i jemu, co tylko chcemy zaspokajając swoje ludzkie chore i egoistyczne potrzeby, kompletnie nie uwzględniając i nie szanując potrzeb psa.

‼️ A Ridziunia 😍 i Texadka 😍 jeszcze raz przypominają ‼️ Szanuj swojego psiego przyjaciela, kochaj go mądrą miłością i rób wszystko tak, aby twój psi przyjaciel był przy tobie dlatego, że chce, a nie dlatego że musi i nie ma innego wyboru.