Zarażamy spacerkami.

Moja cała psia ekipa uwielbia spacerki. Ze względu na różnorodność moich psiaków, każdy z nich czymś innym zadowala się na spacerze. Po takich spacerach wszyscy wracają do domu zadowoleni, szczęśliwi i wymęczeni. Zachęcamy wszystkich właścicieli, aby spacerowali ze swoimi psiakami. Oczywiście spacerem nigdy nie będzie chwilowe wyjście przed klatkę schodową, albo wpuszczenie psa do ogródka…

Psy uwielbiają węszyć. Pozwólmy im na to, nie poganiajmy ich. Niech każdy psiak będzie miał na sobie wygodną, szeroką, miękką obrożę, lub wygodne szelki. My prowadźmy go na odpowiedniej długości smyczy, która da mu możliwość eksplorowania terenu. Jeżeli chcemy, aby nasz psiak miał więcej przestrzeni, zainwestujmy w długą linkę i niech nasz psiak, jeżeli lubi biega po pagórkach, po wodzie, błocie i tarza się w piasku. Niech kopie doły, lub wącha kwiatki. Pamiętajmy, że spacer jest dla psa bardzo ważny i zaspokaja jego ważne życiowe potrzeby. Pamiętajmy również, że każdy pies jest inny. Tak więc spacery powinny być dostosowane do naszego psa z uwzględnieniem tego, co lubi i może robić.

Niespożytkowana energia nagromadzona u psa zawsze znajdzie ujście na zewnątrz. Od opiekuna zależy w jaką stronę zostanie skierowana.