Zastanów się czy powinieneś mieć psa.

Trochę przerażający jest fakt, że takie podstawowe wiadomości trzeba wbijać do głów niektórych osób posiadających psy. 😱

‼️ Pies nie jest robotem, który ma robić na pokaz wszystko to, co w danej chwili człowiek sobie zażyczy.

‼️ Pies nie jest dobrem publicznym, aby każdy go oklepywał i tarmosił tylko dlatego, że nam jako właścicielom to schlebia.

‼️ Pies jest istotą żywą, która odczuwa radość, smutek, ból i strach.

‼️ Nie mamy prawa postępować wobec psów niehumanitarnie i znęcać się nad nimi stosując takie przedmioty jak kolczatki, łańcuszki zaciskowe, pętle, dławiki, obroże prądowe.

‼️ Nie mamy prawa bić, kopać, przyglebiać, zastraszać naszych psów i drzeć się na nie.

‼️ Mamy obowiązek wyprowadzać swoje psy na spacery, a nie traktować je jako element dekoracyjny w domu, kupując im sztuczne trawy, żeby tam się załatwiały, bo nam się nie chce wychodzić.

‼️ Mamy obowiązek dbać o zdrowie naszego psa, regularnie go szczepić przeciwko chorobom i wściekliźnie, odrobaczać, zabezpieczać przecwiko pchłom i kleszczom.

‼️ Mamy obowiązek zapewnić naszemu psu opiekę weterynaryjną w przypadku choroby i zapewnić mu wszystko, co potrzebuje: leki, karma idt.

‼️ Mamy obowiązek odpwiednio karmić swojego psa. Pies nie jest koszem na śmieci, który wszystko przyjmie, np. resztki z obiadu.

‼️ To my odpowiadamy za rozwój psychiczny naszego psa i jesteśmy mu winni zapewnić odpowiednią stymulacje głowy. Psy nie znoszą żyć w odosobnieniu na podwórku, w kojcach, przy budach.

➡️ Psy powinny być przy ludziach mądrych, rozumnych i emaptycznych.⬅️

‼️ jeżeli nie jesteś w stanie poświęcić czasu dla swojego psa,

‼️ jeżeli żałujesz pieniędzy na jedzenie dla swojego psa,

‼️ jeżeli dziwisz się, że usługi weterynaryjne kosztują,

‼️ jeżeli żałujesz pieniędzy na leczenie swojego psa, widząc jego cierpienie,

‼️ jeżeli zaskakuje cię, że w ramach oszczędności resztki z obiadu nie wystarczą twojemu psu,

‼️ jeżeli szokuje cię, że za odpowiednią dobrą karmę trzeba płacić,

‼️ jeżeli narzekasz, że psa trzeba wyprowadzać na spacer,

‼️ jeżeli dziwisz się, że pies nie wychowa się sam,

‼️ jeżeli wkurzasz się, że psa trzeba szczepić, a w razie potrzeby leczyć…

➡️ Zastanów się po co takiej osobie jak ty pies. ⬅️

Dla nas, dla bardzo emaptycznych osób, które tak pięknie opiekują się psami, które dają domy psom po przejściach, które szanują psie potrzeby, walczą o ich zdrowie, uświadamianie takich podstawowych rzeczy jest trochę tak jakbyśmy tłumaczyły na przykład rodzicom, że ich dziecko musi zdrowo zjeść, pójść do szkoły, wyjść na spacer, mieć fajną więź ze swoimi rodzicami, mieć kontakt ze zrównoważonym rówieśnikami itp.