Zawsze jest coś i “coś”.

Jest umiejętna nauka przeprowadzona w sposób humanitarny, przemyślany i mądry. Jest też “nauka”, która przeprowadzona jest w sposób niehumanitarny, gdzie wymusza się wszystko na psie, gdzie się psa, jego emocji, jego wysyłanych psich sygnałów nie rozumie, nie szanuje i robi się dużo rzeczy wbrew jego woli. Podczas mądrej i przemyślanej nauki pomagamy psu zapoznać się i zrozumieć otaczający go świat, i aby w tym wszystkim nauczył się radzić ze swoimi emocjami.

Podczas zwykłych tresur zwanych często “nauką” nikt nie patrzy na to i nie zastanawia się jak pies będzie sobie dawał radę w codziennym życiu, tylko chwilowym “priorytetem” jest to, aby pies na komendę wykonywał siady, pady i inne. Często taki pies jest do tego wszystkiego zmuszany poprzez brzydkie zachowanie się człowieka w stosunku do niego. Bardzo często podczas beznadziejnych tresur oprócz przemocy ludzie “posiłkują” się wszelkimi badziewnymi akcesoriami takimi jak: kolczatki, obroże prądowe, łańcuszki zaciskowe i dławiki mówiąc przy tym, że bez tego się nie da psa “wychować”.

Tylko, czy stosując przemoc i ból wychowuje się??

No oczywiście, że nie wychowuje a zastrasza, tłamsi i “uczy” się takiego psa wyuczonej bezradności. A potem mamy niemyślące, działające tylko schematami, wycofane, znerwicowane, aspołeczne, pobudzone, często chorujące psychicznie, fizycznie i agresywne psy. Psy, które na każdym kroku kompletnie sobie ze sobą nie radzą.

My w naszym psim Collegu LikeDog nie uznajemy jakiejkolwiek przemocy względem zwierząt, żadnych do niczego niepotrzebnych tresur, za to uczymy i przyzwyczajamy do codziennego życia naszych psich uczniów, uczymy ich radzić sobie ze swoimi emocjami w tym trudnym dla nich ludzkim świecie, gdzie na każdym kroku muszą mieć do czynienia z tyloma przeróżnymi bodźcami. U nas każdy jest zrozumiany, każdy umiejętnie zdiagnozowany, dzięki czemu pomagamy naszym psim uczniom wyjść z przeróżnych problemów, a w tym ogromny udział bierze specjalistycznie przygotowana i przygotowywana psia kadra nauczycielska.

Jedni z naszych psich uczących.
Mafra ❤️ już ucząca i też ciągle w trakcie nauki do nauczania innych.

Mufasa ❤️ psi “Profesor”, który pomógł już poradzić sobie ze swoimi problamami i wyjść ze swoich problemów mnóstwie naszych psich uczniów.