Zrozumienie, szacunek i przede wszystkim mądra nauka i mądre prowadzenie przez życie.

Tego właśnie uczymy w psim Collegu LikeDog który jest jedyny w swoim rodzaju. Psi College LikeDog został stworzony po to, aby psy miały rewelacyjne warunki do nauki, aby się bardzo dobrze czuły, aby miały to, co potrzebują psy, aby poprostu trafiając do tego super miejsca uczyły się tego, co jest faktycznie im potrzebne w życiu, aby super spędzały czas, aby ich głowy się regenerowały, aby były szczęśliwe, zadawolone, spełnione a dzięki temu zdrowe psychicznie i fizycznie.

Należy pamiętać, że psy którym się nie zapewnia tego, co potrzebują, których potrzeby są bagatelizowane, gdzie w relacjach psio – ludzkich brakuje zrozumienia, za to przewyższa ludzki egoizm i człowiek robi tylko wszystko tak, aby jemu było dobrze, takie psy często mają bardzo dużo problemów na tle zdrowia psychicznego i fizycznego. Takie psy chorują często na różne choroby i niestety z braku prawidłowej wiedzy jeszcze dużo osób nie łączy faktów, skąd wynika wiele chorób. A często jest tak, że kiedy się zdiagnozuje psa, a następnie popracuje nad psią psychiką, kiedy się wytłumaczy wszystko jego właścicielom, jak mają patrzeć na swojego psa, jak go “odczytywać”, jak z nim mądrze postępować wtedy wszystkim niesamowicie zmienia się życie na lepsze pod każdym względem.

W wielu domach panuje mnóstwo nerwów z powodu tego, że jest pies, ponieważ często z racji nieprawidłowego prowadzenia psa przez życie, ludzie często żyją pod jednym dachem z psami bardzo nerwowymi, wiecznie pobudzonymi, aspołecznymi, agresywnymi, lękliwymi, zafiksowanymi na przeróżne rzeczy. Wtedy niestety jeszcze duża ilość właścicieli próbuje czemuś zaradzić uciekając się do tresur, do przemocy, do używania narzędzi sprawiających ból. A to jest najgorsza i najbardziej zgubna droga, ponieważ postępując w taki sposób wpychamy siebie i swojego psa w jeszcze większe problemy i kłopoty.

Bez zrozumienia, mądrej pracy, zapewnienia psu tego, czego potrzebuje nie osiągniemy niczego dobrego i zamiast cieszyć się wspólnym życiem pod jednym dachem, będziemy wszyscy nerwowi i sfrustrowani. A to raczej nie tak miało być, kiedy spełnialiśmy nasze marzenie, nasz pomysł na to, aby przy nas zawitał pies. Już w tych czasach nie podchodźmy do psów, że pies, to tylko pies, bo z takim myśleniem nikt daleko “nie zajedzie”.

Pies, to nie tylko pies, ale to aż pies, jak i również przedstawiciel odmiennego od nas gatunku, który ma mnóstwo potrzeb, potrzebuje mądrego prowadzenia przez życie, mądrej pracy, mądrej nauki, odpowiedniej stymulacji mózgu, a wtedy będąc szczęśliwym, zrozumianym i spełnionym będzie on sprawiał dużo radości swoim ludziom. A my właśnie w psim Collegu LikeDog dajemy oprócz tak ważnej i cennej nauki mnóstwo szczęścia i radości wszystkim psiakom.